KnihovnaNázev: C E F H J K L M N O P R T V
Autor: A B C D F G H K L M N O P S W Z

[1] 2 3 4 | další

Colonel Toby - Na dvoře krále králů Colonel Toby - Na dvoře krále králů

Autor: Sládek, Čestmír
Popis:
Českoslovenští hrdinové modrého nebe svými bohatýrskými činy zůstanou natrvalo v našem povědomí, protože jako první se zbraní v ruce vystoupili proti nacistickým okupantům a jejich vazalům. Z dlouhé bolestné cesty, na niž se před nimi vydala generace čs.legionářův Rusku, Francii a Itálii, se mohli vrátit teprve v srpnu 1945. To ale na jejich slávě neubralo, ba spíše naopak. Věrni přísaze odcházeli z vlasti, aby bojovali za svrchovanou Československou republiku v předmnichovských hranicích. To byl jejich cíl. Připomínaly jim to i nášivky CZECHOSLOVAKIA na modravých uniformách RAF.
Etiopie Etiopie

Autor: Mojdl, Lubor
Popis:
Tato kniha vyšla u nakladatelství Libri v ediční řadě "Stručná historie států". V této řadě postupně vychází historie různých zemí světa. Tuto řadu mohu vřele doporučit.
Etiopie v letech 1923 - 1935 Etiopie v letech 1923 - 1935

Autor: Záhořík, Jan
Popis:
Podtitul: Cesta k italské invazi
Od doby, kdy Etiopie vstoupila do Společnosti národů (1923), byla vystavena tlaku Velké Británie a později zejména Itálie, která si tak připravovala půdu k vojenské okupaci. Záminkou se stal pohraniční konflikt z prosince roku 1934, známý jako walwalský incident.
Fetha Nagast-Právo Králů Fetha Nagast-Právo Králů

Autor: al-Assal, Ibn
Popis:
Pomocí slov a skutků, hledáme inspiraci Naši milovaní lidé k uchování minulosti – být věrní její víře, k zachování její tradice, k uchování jejího osobního respektu v našich srdcích. A k uznání přítomnosti, aby jsme poznali jejích výzev, k pilné pracovitosti, k docílení vyšších stupňů úspěchů. Věříme tomu, že minulost musí být základem budoucnosti a úspěchy , které právě líčíme musí otevřít nové třídy pro další vývoj.Toto je právo života, pro národy a pro individuály právo stále-trvajícího štěstí a blaha.Jako vůdce Našich milovaných lidí je to právo, které s potěšením akceptujeme pro sebe samotného.Národ bez práva je národem bez disciplíny.Takový národ není hoden toho jména. -Císař Haile Selassie I-
Filosofie a názory Marcuse Garveyho Filosofie a názory Marcuse Garveyho

Autor: Garvey, Marcus
Popis:
Nebo Afrika pro Afričany
Filosofie a názory, prvně publikováno ve dvou svazcích v roce 1923 a 1925, se rychle stalo oslavovanou apologií pro vůdce nejrozlehlejšího Pan-Afrikanského shromáždění hnutí celé doby.
Hledání dolů krále Šalamouna Hledání dolů krále Šalamouna

Autor: Shan, Tahir
Popis:
Cestovatele afghánského původu Tahira Shaha zaujala pověst o králi Šalamounovi, podle Bible nejmoudřejším a také velmi bohatém králi, který vystavěl v Jeruzalémě chrám, údajně proslulejší než kterákoliv jiná památka starověku. Chrám byl nevídaným způsobem vyzdoben zlatem z Ofiru; přesné místo, kde se měla nacházet tato legendární země, zdroj Šalamounova bájného bohatství, zůstává jedním z velkých tajemství. Pověst vzbudila nesmírný zájem badatelů, vědců a teologů, a to již dlouho předtím, než vyšlo klasické dílo Ridera Haggarda Doly krále Šalamouna, které rovněž zaujalo autora tohoto cestopisu.
Jamajka Jamajka

Autor: Křížová, Markéta
Popis:
Státní znak Jamajky je dědictvím britské kolonizace. Původní podobu nechal roku 1661 na králův příkaz vypracovat William Sancroft, canterburský arcibiskup, a figurují na něm tradiční emblémy Ameriky: nazí Indiáni, tropické ovoce, krokodýl a v centru znaku kříž a koruna jako symboly královské svrchovanosti. Změnilo se pouze motto.

Celkový počet knih v kategorii: 27

[1] 2 3 4 | další
Vyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera