Nová trika k dispozici

Howell Selassie Garvey

To nejlepší z roots reggae 2012

Vydáno dne 25. 02. 2013 (3345 přečtení)
Aby mi zas někdo nevyčítal, že píši jen o albech rootsových či roots velmi blízkých, předem upozorňuji, že tomu tak je. Je to jednoduché, mám rád roots, mám k němu na rozdíl od většiny dancehallu vztah, proto o něm píši. K dancehallu, dubstepu a podobným vztah nemám, z toho důvodu o tom nemohu psát.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Bob Marley - co se událo v září 1980

Vydáno dne 18. 02. 2013 (3549 přečtení)
Pokud sledujete mé stránky, asi vítě čemu se věnuji. Hledám raritní audio/video záznamy, rozhovory a fotografie ze života Boba Marleyho a snažím se je časově zařadit.  Objevuje se však stále mnoho fotografií, které nemám kam zařadit. příkladem za všechny mohou být fotky z fotbalu v Miami (shlédněte zde ). Je možné, že jsou ze začátku září 1980, kdy měl Bob relativně klid a relaxoval...  
Autor: Eboko | Vytisknout článek

Selassie k italskému prezidentovi

Vydáno dne 09. 02. 2013 (3568 přečtení)
Jeho císařská výsost, Haile Selassie I., byl člověkem, který dobře věděl, že se musí nejen snažit o to, aby jeho lid byl vzdělaný. Věděl také velice dobře, že moderní technologie mohou jeho lidu značně zjednodušit práci. Sám se zajímal o mnoho nových technologií a vynálezů a v některých případech se velice intenzivně snažil dostat tyto technologie i do své země. Následující citát adresoval císař v roce 1970 italskému prezidentovi...
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Jah Lude je novou vlnou etiopského reggae

Vydáno dne 28. 01. 2013 (4745 přečtení)
Jah Lude Awol se narodil a vyrostl v Addis Abebě. Je mu 36 let a živí se jako reggae zpěvák a skladatel. Jeho hudba a texty jsou ovlivněny mnoha kulturními prvky, na které místní mladá generace zapomíná.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Etiopie - Masakr u Maychew

Vydáno dne 19. 01. 2013 (4828 přečtení)
Bitva u Maychew taktéž známá jako bitva u Mai Ceu byla jednou z posledních bitev na severní frontě během druhé Italsko-Etiopské války. Masakrem jsem ji nazval záměrně neboť nedostatečně vyzbrojená, dá se říci spíše nevyzbrojená Etiopská armáda se zde postavila více než dvojnásobné a navíc vyzbrojené přesile Italské armády. 
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Bob Marley - rozhovor pro JBC rádio

Vydáno dne 12. 01. 2013 (3929 přečtení)
Jedná se o přepiš zhruba čtyřminutového rozhovoru Boba Marleyho s jedním z moderátorů Kingstonského JBC Radia probíhajícího jako živý vstup do vysílání. Moderátor Bobovi volal do New Yorku.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Haile Selassie a jeho setkání s indiány

Vydáno dne 06. 01. 2013 (3247 přečtení)
Konečně jsem dohledal přesnější informace o Selassieho návštěvě Oklahomy (USA) a jeho setkání s indiány. K mému překvapení nešlo o oficiální a naplánovanou součást programu Jeho Císařské Výsosti, ale přímo o císařovo přání.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Viva Africa aneb Afrika neprávem opomíjená

Vydáno dne 23. 12. 2012 (2536 přečtení)
Afrika bývá mediálně neprávem opomíjena, ba co hůře, prezentována jako kontinent plný etnických konfliktů, nemoci AIDS, hladomoru a dalších tragických událostí. Zároveň může nezasvěcený laik získat dojem, že Afrika je monolitním kontinentem bez dějin a bez progrese.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek
p  1  ...  4   5   6   (7)   8   9   10  ...  67  n

Celkem 535 článků na našem webu
Vyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Novinky

*14.08.2014: W.Williams
V brzku se chystá vydání ztracených nahrávek na nichž Willi Williams, kterého znáte hlavně díky skladbě "Armagideon Times", spolupracoval s Yabbym You. Už teď se těšíme!!!

*07.08.2014: Povstání
Čekali jsme, že program letošního festivalu už je kompletní. Není tomu tak. Dalšími jmény, která byla zveřejněna jsou kanaďan Poirier a jamajčan Blackout Ja. Překvapí nás pořadatelé ještě něčím dalším? uprising.sk

*04.08.2014: Uprising
Další zveřejněná jména. Ano je to tak. Kromě nám dobře známého U-Ceeho přibyli na program Rebellion the Recaller, Weedy G a Dancehall Masak-Rah.

  Flyers

Pinnacle News

Pinnacle News
PDF dokument

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera