Nová trika k dispozici

Howell Selassie Garvey

Empress Menen Asfaw k mezinárodní asociaci žen

Vydáno dne 04. 05. 2013 (3016 přečtení)
Jsem potěšena, že mohu přednést svou řeč ženám ze všech koutů světa. Když Itálie napadla naši zem a náš lid, World Women Association (dále jen WWA) nás podporovala a snažila se bojovat za mír a svobodu. Ráda bych tímto vyjádřila hluboký obdiv této asociaci.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Haile Selassie - Tři principy

Vydáno dne 17. 04. 2013 (3079 přečtení)
... v oblasti zahraničních vztahů jsme se vždy řídili třemi základními principy. Prvním z nich je naše přesvědčení, že tam kde není nedostatek dobré vůle ať jedné či druhé strany, lze všechny mezinárodní spory vyřešit jednáním, tedy mírovou cestou nikoliv za použití násilí. Tento princip se stal zásadním například v průběhu Suezské krize, kdy jsem své služby prostředníka nabídl ve sporu Súdánské Republiky se Spojenou Arabskou Republikou. Nakonec se povedlo zažehnat spor, jež mohl vyústit v něco většího a nebezpečnějšího, a to i díky přesvědčení, že všechny národy, bez ohledu na jejich politické přesvědčení či víru, mohou žít pospolu v míru.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Haile Selassie o toleranci

Vydáno dne 10. 04. 2013 (3235 přečtení)
Je mi velkou ctí, že Vám mohu na tomto opravdu významném shromáždění předat pozdravy etiopského lidu. Lidé Etiopie spolu s lidmi Trinidadu a Tobaga spojili své síly v dlouhodobé snaze vytvořit pro sebe a své potomky lepší život. Mnohdy čelíme stejným problémům. Naděje i touhy, které naši lidé sdílejí vycházejí z povahy a víry člověka. A nejspíše i proto existují mezi našimi národy silné a dlouhodobé přátelské svazky.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Recepty - Rychlý brokolicový krém s uzenou parenicou

Vydáno dne 06. 04. 2013 (2637 přečtení)
A máme tu pro Vás další z řady vegetariánských kuchařských inspirací
Autor: Fary | Vytisknout článek

Konopí a náboženství

Vydáno dne 04. 04. 2013 (5599 přečtení)
Proč je v rastafariánství patrný tak silný vliv hinduismu oproti například africkým nebo čínským prvkům? Je to proto, že po zrušení otroctví v Británii a jejích koloniích na Jamajku připlulo na britských lodích mnoho přistěhovalců z Indie. Většinou šlo o dělníky, kteří začali pracovat na cukrových plantážích. A nepřivezli si s sebou jen své náboženství, ale také rostlinu konopí (slova "ganja" a "chillum" pocházejí právě z hindštiny).
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Recepty - Halušky s tofu, ovčí brynzou a hlívou ústřičnou

Vydáno dne 29. 03. 2013 (3879 přečtení)
Po dlouhé době jsme se rozhodli vrátit k naší sérii vegetariánských receptů a to rovnou celou sérií receptů. Tyto kuchařské inspirace budou vycházet jednou týdně. Avšak zpět k samotnému receptu
Autor: Fary | Vytisknout článek

Lalibelský kříž - ceněné dědictví

Vydáno dne 19. 03. 2013 (3913 přečtení)
Evropští misionáři přinesli v době kolonialismu křesťanství do mnoha částí Afriky. To však nebyl případ Etiopie. Etiopie, tehdejší Habeš byla po Arménii pravděpodobně druhou říší, jež přijala křesťanskou víru a to skrze učení Svatého Frumentia z Tyru během 4.století. Existují důkazy o tom, že se křesťanství v zemi velice dařilo.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Haile Selassie po svém návratu do Etiopie

Vydáno dne 05. 03. 2013 (3261 přečtení)
Dne 5.května 1941 se císař Haile Selassie navrátil do vlasti a v Addis Abebě se rozhodl promluvit k Etiopskému lidu. Předkládáme Vám zde část jeho tehdejšího projevu, v němž se snažil přimět lid, sužovaný po pět let válkou a okupací, aby před sebou viděl zářnou budoucnost. Dále jsou již slova samotného císaře...
Autor: mr3ska | Vytisknout článek
p  1  ...  3   4   5   (6)   7   8   9  ...  67  n

Celkem 535 článků na našem webu
Vyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Novinky

*14.08.2014: W.Williams
V brzku se chystá vydání ztracených nahrávek na nichž Willi Williams, kterého znáte hlavně díky skladbě "Armagideon Times", spolupracoval s Yabbym You. Už teď se těšíme!!!

*07.08.2014: Povstání
Čekali jsme, že program letošního festivalu už je kompletní. Není tomu tak. Dalšími jmény, která byla zveřejněna jsou kanaďan Poirier a jamajčan Blackout Ja. Překvapí nás pořadatelé ještě něčím dalším? uprising.sk

*04.08.2014: Uprising
Další zveřejněná jména. Ano je to tak. Kromě nám dobře známého U-Ceeho přibyli na program Rebellion the Recaller, Weedy G a Dancehall Masak-Rah.

  Flyers

Pinnacle News

Pinnacle News
PDF dokument

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera