Nová trika k dispozici

Howell Selassie Garvey

Fotoreport - Uprising 2013 - díl 2

Vydáno dne 14. 09. 2013 (3342 přečtení)
Vzhledem k omezené délce obsahu článku jsem byl nucen fotografie od kamaráda Štěpiho, který mi s dokumentací festivalu pomáhal, vložit do samostatného článku. Nahlédněte níže...
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Fotoreport - Uprising 2013 - díl 1

Vydáno dne 13. 09. 2013 (5667 přečtení)
Tak jako v loňském roce, i letos jsem se vypravil do Bratislavy na festival Uprising. Hlavním lákadlem v programu festivalu a zároveň možností splnit si jeden hudební sen pro mě samotného byly legendy roots reggae Israel Vibration. Mnohé další ze zpěváků a kapel festivalového line-upu jsem totiž měl možnost vidět již dříve na jiných akcích a festivalech...
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Rastafariánství a svazek manželský

Vydáno dne 10. 08. 2013 (3365 přečtení)
Když se člověk zblízka podívá na instituci manželství, nutně si musí uvědomit, že její obřady a vůbec vše kolem nejsou ničím jiným než vynálezy společnosti. Ale láska, která vzniká mezi mužem a ženou je přeci důležitější než všechny dokumenty a společenské obřady stvrzující svazek.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Jamajská kapela Pentateuch

Vydáno dne 31. 07. 2013 (3830 přečtení)
Vzhledem k tomu, že DJ Jahtecky ve svém pondělním pořadu tuhle kapelku hraje či zmiňuje celkem často a mně, jakožto milovníkovi roots věcí se jejich tvorba taktéž líbí, rozhodl jsem se o nich alespoň něco málo najít a podělit se s Vámi o tyto informace. Mívám totiž čím dál častěji pocit, že to "real roots" reggae se pomalu vytrácí spolu s tím, jak se tento styl dostává více do povědomí lidí. I když v poslední době vody reggae rozvířili například Raging Fyah, či zpěvačka Jah9, která velice úzce spolupracuje se členy Inna de Yard.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Haile Selassie a jeho poselství ženám

Vydáno dne 18. 07. 2013 (2754 přečtení)
Afrika reaguje na výzvy moderního světa a spolu s tím přichází odpovědnost. Mnohé z nás odrazují hodiny plné nezdaru, ale výsledek a realizované cíle nás lákají.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Festivaly: Uprising opět láká na velká jména

Vydáno dne 26. 06. 2013 (2454 přečtení)
Po minulém více než zdařilém ročníku, jsem si myslel, že bude pro organizátory festivalu opravdu těžké v roce následujícím toto překonat. Už jen report, který jsem o festivalu ještě několik dní poté psal stále pln pozitivních dojmů říká mnohé. Jsem rád, že jsem se mýlil. Line up letošní ročník vypadá velice slibně. 
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Bunny Striker Lee je příšera

Vydáno dne 24. 06. 2013 (3540 přečtení)
Proč zrovna příšera? V podstatě proto, že jednou z notoricky známých skladeb z Bunnyho dílny je "I am the Gorgon" od Cornella Campbella. A právě název skladby v překladu znamená "jsem příšera/šereda/strašidlo". Navíc se podle výše uvedené skladby bude jmenovat i dokument o Bunnym, který by měl vyjít v průběhu letošního podzimu a jehož autorem je Dennis Alcapone, který s Bunnym již také nějakou dobu spolupracuje. Ale zpět k Bunnymu...
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Empress Menen Asfaw - žena v pozadí

Vydáno dne 17. 05. 2013 (4642 přečtení)
Empress Menen Asfaw, manželka Ras Tafari Makonena, později korunovaného na císaře Haile Selassieho byla patronkou několika v mnoha ohledech velice pokrokových institucí zaměřených na ženy v Etiopii, včetně školy pro dívky v hlavním městě země. Dalšími společnostmi byly například Ethiopian Red Cross Society a Ethiopian Women's Welfare Association.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek
p  1   2   3   4   (5)   6   7   8  ...  67  n

Celkem 535 článků na našem webu
Vyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Novinky

*14.08.2014: W.Williams
V brzku se chystá vydání ztracených nahrávek na nichž Willi Williams, kterého znáte hlavně díky skladbě "Armagideon Times", spolupracoval s Yabbym You. Už teď se těšíme!!!

*07.08.2014: Povstání
Čekali jsme, že program letošního festivalu už je kompletní. Není tomu tak. Dalšími jmény, která byla zveřejněna jsou kanaďan Poirier a jamajčan Blackout Ja. Překvapí nás pořadatelé ještě něčím dalším? uprising.sk

*04.08.2014: Uprising
Další zveřejněná jména. Ano je to tak. Kromě nám dobře známého U-Ceeho přibyli na program Rebellion the Recaller, Weedy G a Dancehall Masak-Rah.

  Flyers

Pinnacle News

Pinnacle News
PDF dokument

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera