Životopisy >> Životopis Ziggy Marleyho

Životopis Ziggy Marleyho

Vydáno dne 21. 05. 2005 (8242 přečtení)
Rodák z Kingstonu na Jamajce. S reggae se poprvé přímo setkal na nahrávací "session" svého otce Boba Marleyho ve věku necelých 11let.

Ziggy MarleyO něco později vytvořil se svými třemi sourozenci skupinu Melody Makers. Zde Ziggy využil svůj cit pro komponování hudby při míchání Blues, R&B a Hip-Hopu s tradičními kořeny reggae do svých "oduševnělých kreací".

Po jejich prvních dvou albech s názvy Play The Game Right(1985) a Hey World(1986) získali Grammy (nejlepší reggae nahrávka) za album Coscious Party(1988), což bylo album produkované takzvanými Talking Heads, kterými ve skutečnosti byli Chris Frantz a Tina Weymouthová. Toto album obsahovalo skladby jako např. Tommorow People a Tumbling Down. Avšak na Grammy byla nominována i další alba jako One Bright Day(1989), Jahmeyka(1991), Joy & Blues(1993), Free Like We Wants To Be(1995). Ale další zisk Grammy přinesla až alba s názvy Fallen Babylon(1997), Spirit Of Music(1999) a album Ziggy Marley & The Melody Makers Live Vol.1(2000), které uvádělo některé z jejich největších hitů stejně jako ve své době album Boba Marleyho pojmenované Could You Be Loved.

I přes spoustu práce s nahráváním desek a spoustou koncertů (včetně nedávného Evropského turné) s Melody Makers, Ziggy nikdy neztratil víru v sebe, přátelství a rodinu.

Po dvou desetiletích působení jako hlavní tvořivá síla v Melody Makers začal Ziggy pracovat na svém prvním sólovém albu jménem Dragonfly(2003). Avšak není spokojený, kvůli neustálému omílání úspěchů z minulosti. Ziggy použil výše uvedené album k prozkoumání zatím pro něho neznámé půdy, kterou mu zajisté byla sólová dráha. Albem Dragonfly si Ziggy utvořil vlastní výraznou hudební identitu sólového umělce.

"Pracovat sám pro sebe mi dává možnost hodně experimentovat" říká Ziggy. Trvalo mi jeden rok, než jsem dokončil album Dragonfly, což je nejdelší doba, po kterou jsem zatím kdy pracoval na jednom albu dodává Ziggy.
I přesto, že většina členů "hudebně spjatých" rodin často touží dělat svou vlastní "sólovou" hudbu, pro Ziggyho to nebyl vysněný cíl. Album Dragonfly vzniklo tím, že to okolnosti dovolily. "Nebylo to něco, s čím bych počítal od doby co jsem začal dělat hudbu" přiznává Ziggy. I přes tuto skutečnost album působí dobrým dojmem.

Obvykle nahráváme v Kingstonu,písně pro album Dragonfly byly složeny na Jamajce a nahrány v Americe. První verze nahrávek prý Ziggy dělal v jednom domě v Miami a později prý i v L.A., kde si pronajal dům, sestavil aparaturu a album dokončil. na chvíli opustil Jamajku, protože prý jako umělec potřebuje poznat svět a získat tím inspiraci. "Žít celou dobu na jednom místě není dobré pro nikoho. Již jsem potřeboval změnu. Pomohlo mi to v tom, že jsem se více otevřel novým nápadům a lidem, což pomáhá při růstu osobnosti" tvrdí Ziggy.

Důkazem tohoto růstu je i již zmiňované Ziggyho album Dragonfly.

  Související články:


[Aktuální známka: 1,80 / Hodnoceno: 10x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera