Životopisy >> Životopis Juliana Marleyho

Životopis Juliana Marleyho

Vydáno dne 21. 05. 2005 (9105 přečtení)
Pro Juliana je (jak sám říká) Hudba životem a Život hudbou. Hudba hraje v jeho životě důležitou roli už od jeho útlého věku. Inspirací pro něj bylo už jen to, že tvoří vlastní písně.

Julian MarleyNarodil se 4.června 1975 v Londýně v Anglii. Jeho vývoj jako zpěváka/skladatele započal již ve věku 5 let, když na popud otce Boba Marleyho nahrál demopásku jedné z otcových písní nesoucí název "Slave Driver" v otcově vlastním studiu jménem Tuff Gong v Kingstonu. Od té doby se Julian hudbě věnuje. Ovládl od toho okamžiku také množství nástrojů a jeho vývoj se velice odráží v jeho písních.

90'léta byla zlomovým obdobím pro tohoto umělce. Během těchto let Julian založil vlastní kapelu The Uprising Band, vydal kritiky oslavované album Lion In The Morning na kterém napsal většinu písní a se zbytkem pomáhal. V těchto letech také cestoval světem nejen jako umělec, ale také jako člen Ghetto Youth International - hudebního společenství v jehož čele stojí on sám se svými bratry Stephenem a Damianem. V této sestavě dali dokonce dohromady americké turné pro Ziggyho & Melody Makers. Julian také pomáhal svému bratrovi Stephenovi s tvorbou jeho platinového alba pojmenovaného "Chant Down Babylon" z roku 1999 a spolu s dalšími umělci jako Spragga Benz a dalšími sourozenci z klanu Marleyových (Cedelou, Stephenem, Damianem a Ky-Manim) přispěl též verzí písně "Master Blaster" na album z roku 2003, které vyšlo jako pocta umělci Stevie Wonderovi.

Julianovo nejnovější album "A Time And Place" je úžasný remix Roots Reggae a svěžích zvuků Jazzu. K albu Lion In The Morning Julian vysvětluje: "třináct písní zabere mnoho času. Když se na album podíváte nyní, již Vám to tak nepřijde. Mé písně mají být brány jako hovory" říká Julian. Harder Days je optimisticky laděná nahrávka, která obsahuje slavnou Riff trubku z písní Julianova otce Boba. Natty Dread, Build Together, Systems a Couldn't Be The Place jsou za klasickými reggae hymnami ve sylu osobností jako Burning Spear, Jacob Miller a Bob Marley samosebou.

Dalšími prvky a styly jsou Reggae-funky(skladba One Wa Train), sambou inspirované skladby jako Sunshine a není opopmenuto ani Jamajské Ska ve svém zlatém věku v písni Sitting In The Dark. Všechny tyto melodie nutí k zamyšlení nad sebou a světem okolo.

Projekt pojmenovaný A Time And Place je skutečnou rodinou záležitostí. Představuje totiž tvorbu nejen Julianovu, ale také Stephenovu a Damianovu za spolupráce Ziggyho (úvodní skladba - perkuse). Avšak účastní se ho aktivně i Bunny Wailler v písni Fathers Place. Julian však přiznal také příspěvek jeho skupiny The Uprising Band.

Julian tvrdí: "Pokud milujete hudbu, ať už jakýkoliv styl, tak ten Vámi jen projde avšak u Blues, Jazzu a Reggae je to něco jiného. Tyto styly proniknou přímo do Vás a jejich část ve Vás zůstane navždy".

  Související články:


[Aktuální známka: 2,00 / Hodnoceno: 6x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera