Životopisy >> Životopis Eddyho Granta

Životopis Eddyho Granta

Vydáno dne 21. 05. 2005 (8974 přečtení)
Narodil se jako Edmond Montogue Grant v Plaisance na Guayaně...

Eddy GrantEddy začínal jako člen The Equals, fungoval zde jako hlavní zpěvák, kytarista a skladatel. Vytvořili mnoho skladeb, které se staly oblíbenými v Anglii (Karibsky stylizovaný Pop). Když se The Equals rozpadli, Grant založil své vlastní studio a vlastní nakladatelskou značku. Během 70' let se Eddy skryl ve svém studiu a začal vyvíjet vlastní hudební styl pojmenovaný Soca. Byl to Pop míchaný s prvky karibských písní a afrických rytmů v jedinečný a barvitý zvuk. Tím zabodoval opět v Anglii, ale nyní už také v Evropě. A nejspíše to bylo i tím, že na všechny nástroje sám hrál a také vše zpíval.

V roce 1982 se Eddy přestěhoval na Barbados a zde vystavěl komplex Blue Wave Studia. A právě zde nahrál své průlomové album s názvem Killer on the rampage. Na tomto albu míchal komentáře se stylem "Soca" a s Popem. Vrcholem nahrávky byla typická směsice Popu avšak s použitými Reggae elementy obsahujícími mimo jiné nářky. Tehdy vznikla skladba Electrical Avenue.

Roku 1984 vstoupil též do světa filmové hudby a soundtracků, když napsal ústřední melodii pro film Romancing Stone. Mezitím se jeho Blue Wave Studio stalo oblíbeným cílem hvězd jako Elvis Costello, Rolling Stones (připravili zde turné Steel Wheels).

V roce 1988 vyšla Eddyho píseň Gimme Hope Jo'Anna která se okamžitě prosadila a stala se hitem v nejrůznějších zemích světa. Roku 1991 Eddy hostoval na prvních Karibských Hudebních Cenách konajících se v Harlem's Apollo Theatre v New Yorku. V pár letech potom skoupil Eddy značné množství nahrávek Karibských písní pro svou vydavatelskou značku a tím vytvořil největší světovou sbírku karibské hudby.

Eddyho hudba je dodnes populární i mezi umělci. Grant se nyní soustředí na svou práci vlastníka studia a šéfa gramofonové společnosti avšak stále i když nepravidelně nahrává vlastní skladby. Teprve nedávno vydal album na kterém se objevila část sbírky karibských písní použitých v Eddyho vlastním stylu nazvaném Soca. Ve svém studiu však také utváří umělce -> například Calypso Rose.

Eddy chce stále pokračovat s hudbou jako umělec, ale i jako obchodník.

  Související články:


[Aktuální známka: 3,25 / Hodnoceno: 4x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera