Životopisy >> Životopis Bushmana

Životopis Bushmana

Vydáno dne 25. 10. 2006 (6408 přečtení)
  Bushman bývá definován jako někdo kdo žije "čistě" a v souladu s přírodou. Tato definice se údajně dá uplatnit i na Dwighta Duncana alias Bushmana (u nás ne tolik známého hudebníka - širší veřejnost u nás stále z reggae zná tak jamajského hudebníka Boba Marleyho a nebo britskou kapelu UB40 - bohužel).

Bushman   Bushman se opravdu snaží místo léků používat byliny, aby se tak zbavil "bídy lidstva". Inspirován Haile Selassiem se často ostře zaměřuje na problémy společnosti skrze texty svých písní. Je jednou ze stálic reggae scény. Jeho hlas se dá směle srovnávat s takovými jako jsou Peter Tosh a Dennis Brown. Už jako dítě rád zpíval v kostelním sboru texty jež nesly poselství lásky a míru.

   Dwight Duncan se narodil na území zvaném Prospect Beach ve farnosti St.Thomas na Jamajce. Jeho vášeň a zájem o hudbu byl zřejmý právě již od zmíněného období kdy jako dítě zpíval ve sboru. Ve svých deseti letech přijal "přezdívku" Junior Melody. Bylo to v době kdy vybíral hudbu pro místní soundsystm zvaný Black Starliner. Viděl svou budoucnost skrze oči "Juniora Melodyho" a tak opustil domov a začal zkoušet štěstí u jamajských studií. Opustil venkov a přijel do města. Život ve městě "Kingstonu) byl jiný než byl zvyklý z domova.

   O několik měsíců později se u Arrows Dub Plate studia potkal s osobami pro něho neznámými, jež si říkaly Steelie a Cleevie. Steelie pak pozval "Juniora Melodyho" do studia 2000. Ve studiu byli z mladého zpěváka unešeni, když jim zazpíval "Grow Your Natty" (najdete ji na albu "Nyah Man Chant"). Song, který vlastně určil jeho kariéru. Právě teď, na počátku jeho kariéry, mu Steelie dal "přezdívku" Bushman. On sám však tuto změnu odmítal. Myslel si totiž, že od lidí z venkova sklidí leda tak posměch a úšklebky. Nakonec přezdívku Bushman přijal.

   Další spoluprací se Studiem 2000 si Bushman získal slávu nejen na Jamajce, ale i ve světě. Píseň nazvaná "Call the Hearse" (na albech "Nyah Man Chant" a "Higher Ground") jež byla shledána jednou z nejlepších dancehallových písní roku mu otevřela cestu k nahrání vlastního alba. Bylo jím již jmenované album "Nyah Man Chant".

   Po úspěchu tohoto alba začal Bushman spolupracovat s jedním z nejlepších jamajských producentů. Byl jím Lloyd "King Jammy's" James. Spolupracovali na dvou albech. Během jejich spolupráce vznikly hity jako "Burn a Weakheart", "Fire Pon a Deddas", "Your Love" a mnoho dalších. King Jammy's jednou řekl, že : "Bushmanovo "Higher Ground" je jedno z nejlepších alb, na nichž spolupracoval."

   O něco později se však Bushman dosadil jak do role producenta tak zpěváka a se svým albem pojmenovaným "Signs" opět slavil úspěch. Album obsahovalo písně jako "Downtown", "Light It Up", "Creatures of the night" a hit "Light house". Toto album odstartovalo jeho ""samostatnou" kariéru.

   Bushman nyní bojuje a snaží se aby byl stále jednou z jamajských hvězd. Oddaný Rastafarián a vegetarián je vzorem v podstatě pro každé slovo ze "svého poselství".

  Související články:


[Aktuální známka: 1,57 / Hodnoceno: 7x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera