Rastafari >> Zemřel rádce začínajících kapel Kojo Brown

Zemřel rádce začínajících kapel Kojo Brown

Vydáno dne 09. 11. 2011 (4181 přečtení)
   Alvin "Kojo" Brown, respektovaná osobnost Jamajské rastafariánské komunity, zemřel ve středu minulý týden v nemocnici University of West Indies ve věku nedožitých sedmdesáti let. Jeho syn médiím sdělil, že zemřel na těžký zápal plic a následné komplikace den po přijetí do nemocnice.


Alvin Kojo Brown   Kojo se narodil v Kingstonu a rastafariánskou víru přijal během svého pobytu  ve Velké Británii. Po návratu domů se zapojil do činnosti v rámci rastafariánské komunity a stal se blízkým přítelem a spolupracovníkem lidového filozofa Mortima Planna.

   Ačkoliv Vám jeho jméno nejspíše nic neříká vězte, že jeho vliv sahal i poměrně hluboko do jamajského hudebního průmyslu. Dle Jamaican Gleaner totiž pracoval jako jakýsi poradce začínajících kapel. Stál mimo jiné u zrodu kapely Black Uhuru. Určitě znáte skladbu "Guess who's comming to dinner" od zmíněné kapely. Tuto skladbu kapela vytvořila právě jako poctu Kojovi.

   Mimoto jste Koja mohli vidět i v dokumentu Heartland Reggae z roku 1978, zaměřeném hlavně na One Love Peace koncert v Kingstonu téhož roku.

   Kojovým největším přínosem byla práce pro rastafariánskou komunitu. Byl členem řádu Nyahbinghi a taktéž Etiopské ortodoxní církve. Doprovázel Planna na jeho "misi" do Velké Británie v roce 1970 a například v loňském roce se zúčastnil Rastafari Studies Conference na University of West Indies.

    Kojo patřil k těm, kdo se snaží o to zlepšit svět. Rozloučení s ním proběhne na konci listopadu. Odpočívej v pokoji.


Zdroj: Jamaica Gleaner

  Související články:


[Aktuální známka: 0 / Hodnoceno: 0x ]Autor: [přejato] | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera