Životopisy >> Yvad je zpěvák s potenciálem

Yvad je zpěvák s potenciálem

Vydáno dne 10. 07. 2009 (5503 přečtení)
   Tu a tam se objeví nový zpěvák, jež má potenciál k určité změně na poli hudebního průmyslu. Někteří tenhle potenciál bohužel nevyužijí, ale co ti druzí? Bude ještě zajímavé sledovat jak se jejich kariéra vyvine. Jedním z nich se může v brzku stát i Yvad.


Yvad   Yvad Kevin Davy se narodil v Kingstonu na Jamajce. Ve věku dvou let jej rodiče poslali na venkov, aby jej tak uchránili před politickým násilím a zastrašováním. Jeho rodiče totiž pracovali u soudu. A tak Yvad vyrůstal v poklidu venkovského života, chodil zde do školy a navštěvoval kostel. A právě zde objevil svou lásku k hudbě. Díky církvi začal zpívat a hrát na kytaru. Stal se členem sboru.

   Yvad s přáteli ještě chodili do školy, když se začaly objevovat pěvecké skupiny. Uvědomoval si, že ze všeho nejvíc prožíval právě zpěv ve sboru. Mimojiné začal psát texty a díky tomu si zaznamenával své myšlenky a sny. Ač byl zpočátku plachý a ne příliš sdílný, našel svou sílu a talent ve zpěvu a hudbě.

   Začal hledat sebe sama. jak sám říká: "něco mě inspirovalo a já to objevil". Přijal rastafariánskou víru, která jej velmi ovlivnila, a je prý přesvědčen, že pokud člověk opravdu naslouchá své duši a citu, může se hodně naučit a mnohé dokázat. Jeho nedávno vydané album "Young, Gifted & Dread" si získalo mezinárodní pozornost díky písni "We Need Love".

  Když se na Jamajce točil film "Reggae Rocumentary", požádali z MTV Yvada o rozhovor a živé vystoupení v Tuff Gong studiu. Možná i to ho inspirovalo k další práci a tvorbě.

  Související články:


[Aktuální známka: 1,33 / Hodnoceno: 3x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera