Knihy >> Vyšla česká publikace o rastafariánství

Vyšla česká publikace o rastafariánství

Vydáno dne 19. 02. 2008 (6055 přečtení)
  Rád bych Vás upozornil na to, že minulý týden vyšla u nakladatelství Volvox Globator v edici "Religio" česky psaná publikace  o rastafariánství. Knihu jsem si ihned zakoupil a po přečtení první kapitolky mohu říci, že se jedná o příjemné počtení. Myslím si, že autor i neznalému čtenáři celkem srozumitelně podává informace o daném tématu.

kniha Rastafari  Jsem rád, že i v našich krajích konečně vyšla nějaká publikace k danému tématu. Že by se blýskalo na lepší časy?

  Úryvek z úvodu knihy: Zdálo by se, že problematika "černého" hnutí rastafariánů ze vzdáleného Karibiku je pro Středoevropana natolik vzdálená, že se o ní netřeba zmiňovat. A poohlédneme-li se po české literatuře, pak jsme o tom takřka přesvědčeni. Ovšem fakt, že rastafariánství se nevyvinulo z ničeho, ani není jakýmsi dítkem afrického náboženství, ale že je prokazatelně plodem křesťanství (respektive plodem církve koloniálního světa), je důvodem, proč by měl křesťanskou kulturou ovlivněný čtenář chtít hnutí blíže poznat. Obecně jsou známy některé prvky, které ke hnutí patří, např. hudba reggae, kouření marihuany, typický účes zvaný slangově rasta či dredy, ovšem tyto prvky si neumíme spojit s detailnějšími informacemi. A právě ty lze nalézt v této knížce.

  Více informací o knize: Tuto knihu můžete zakoupit buď na internetu za ceny od 124Kč nebo přímo v knihkupectví Volvox Globator s literární kavárnou v ulici Štítného 16, v Praze 3 - Žižkově a to za cenu 149Kč. Otevírací doba je Po - Pá 12.00 - 20.00 hod. Kontakt: +420 222 781 970.

Autor knihy: Ota Halama, Počet stránek: 75, Rozměry: 125x195, Vazba: brožovaná, Jazyk: český, ISBN: 978-80-7207-669-7

  Související články:


[Aktuální známka: 1,33 / Hodnoceno: 3x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera