Informační >> Veggie Měsíc

Veggie Měsíc

Vydáno dne 01. 10. 2010 (3769 přečtení)
   Obliba rostlinné či bezmasé stravy stále roste jak u nás, tak i ve světě; odborníci na výživu to vesměs chválí. Zastánci vegetariánství a ochránci zvířat však chtějí tento trend ještě posílit, a přichystali proto na říjen sérii různých akcí pro veřejnost ve více než 20 městech po celé České republice i na Slovensku.


   Ve všech krajích se tak lidé budou moci obeznámit s výhodami i riziky vegetariánství a veganství prostřednictvím přednášek, informačních stánků, filmových projekcí, ochutnávek neživočišných jídel a podobně. V kalendáři "Veggie měsíce" však najdete i klubové koncerty, pouliční happeningy, rozdávání jídla potřebným anebo tradiční Vegetariánský den na pražském Toulcově dvoře.

   Celostátní série akcí je neobvyklá tím, že probíhá v každém městě samostatně. "Nechtěli jsme, aby to bylo jako obvykle organizované z Prahy," říká za koordinátory Veggie měsíce Silvestr Špaček. "Organizátoři v jednotlivých městech znají svůj prostor nejlépe sami, takže je nejlepší nechat na nich, jakou podobu pro své akce zvolí. Centralizovaný máme vlastně jen web."

   Paleta organizátorů je proto stejně pestrá, jako paleta různých aktivit - připojují se jak spolky či organizace, tak jednotlivci, ale i jednotlivé restaurace či čajovny. Veggie měsíc proběhne od 1. října (Světový den vegetariánství) do 1. listopadu (Světový den veganství). Program v jednotlivých městech mohou zájemci najít na stránkách veggiemesic.net.


Odkazy: www.veggiemesic.net, www.veggie-parade.cz

Veggie Měsíc  Související články:


[Aktuální známka: 1,00 / Hodnoceno: 1x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera