Reggae a Ska >> Valí se na nás Uprising 2014

Valí se na nás Uprising 2014

Vydáno dne 18. 07. 2014 (2721 přečtení)
Většina z Vás festival Uprising určitě zná, když ne díky osobním zážitkům tak alespoň podle jména. Za "pár" let se teamu festival organizujícímu povedlo z festivalu Slovenského vytvořit festival mezinárodní o čemž svědčí mimojiné to, že na posledním ročníku jsem se já osobně setkal s lidmi, kteří sem dorazili z Rakouska, Německa, Polska i Slovinska.

Nejen, že se na festival přijíždějí bavit lidé s mnoha zemí, ale i festival jako takový nabízí ve svém programu zpěváky, DJe a kapely z různých koutů světa. Není to jen o Jamajských nebo evropských muzikantech. S narůstající oblibou a počtem návštěvníků narůstá i pomyslný počet vlaječek zemí, z nichž vystupující interpreti pocházejí.

V letošním programu tak kromě hojně zastoupené Jamajky (umělci Jah9, Addis Pablo & The Sons of Negus, The Skatalites, Jimmy Cliff a ještě další) najdete například ostrůvek Bermudy (Collie Buddz), Itálii (Mellow Mood, Raphael), Spojené Státy (Jah Sun), Velkou Británii (Gentlemans Dub Club), ale i Mexiko (Lengualerta) nebo Francii (Taiwan Mc).
 
Program festivalu se také nezaměřuje čistě na reggae, což je určitě profestival samotný velice přínosné. V letošním programu tak objevíte kromě roots reggae, ska či dancehallu také rap, dubwise, hip-hop ale i beatbox.
 
 
Vzhledem k velkému zájmu fanoušků byl také program festivalu prodloužen ze dvou na tři dny, kdy v prvním dni, takzvaném Opening day budete na pódiu moci sledovat vystoupení kapel Mellow Mood, Cornerstone Roots, Medial Banana, Rocky Leona, Deadly Hunty případně si užít trochu té soundsystémové kultury v podání Mungo's HiFi, United Forces of Dub a Ghetto Youths Sound.
 
 
Více info na: www.uprising.sk/program

 
Uprising 2014

 

  Související články:


[Aktuální známka: 1,50 / Hodnoceno: 2x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera