Rastafari >> Ostatní >> Twelve Tribes - část 3. - Historie

Twelve Tribes - část 3. - Historie

Vydáno dne 25. 04. 2007 (3607 přečtení)
  Haile Selassie byl císařem Etiopie, jediné země, bez koloniální nadvlády a plná Afrických tradic. Haile Selassie, narozen jako Ras Tafari je potomkem krále Menelika I z Šalamounovy dynastie. Menelik byl syn krále Šalamouna a Sheby, královny Etiopie. Šalamou byl synem Davida.Proto je Ras Tafari potomkem Davida. Říkalo se, že v mládí dokázal Ras Tafari mluvit se zvířaty a znal posvátné Biblické texty, které byli skryty mnichy Etiopské koptské církve. On říkal, že ty znalosti textů získal při křtu.

  Ras Tafari se stal navzdory všem očekáváním velmi silným mužem. On a Etiopie se na počátku II světové války postavily armádě fašistické Itálie, čítajíc mnoho tanků,letadel a vojáků, kteří nemilosrdně používali bojový plyn. Ras Tafari byl také velmi shovívavý ke spoustě Italů, kteří se po válce rozhodli zůstat v Etiopii.


Haile Selassie:

  Vzhledem Rastafariánů byli lidé na Jamajce velmi pohoršeni. Lidé se snažili narovnat si vlasy jako běloši, ale Rastové si nechali vlasy volně růst do zacuchaných pramenů, známých jako Dreadlocks. Proto se Rastům říkalo Dreadové ( Dreads). Rasta hnutí se hodně vyvinulo na místě zvaném Pinnacle, které se nacházelo na starém pozemku za Spanish Townem. Zakladatelem byl Leonard Howell, jeden z původních Rastů.  Pinnacle se velmi podobal komunitám Maroonů, byl dostupný pouze pěšky a skrytý veřejnosti. V Pinnaclu vedli naši bratři mírumilovný život podle jejich výkladu Bible. Pěstovali tam také Indickou rostlinu známou tké jako Ganja, která byla na Jamajce užívaná již po generace jako lék na mnoho nemocí. Velmi často se z ní vařil čaj. Rastové ji začali kouřit při meditacích.

  V roce 1941 napadla policie Pinnacle a Howell strávil 2 roky ve vězení. Ganja byla, a stále je, na Jamajce ilegální. Howell a Rastové říkali, že král Anglie není králem Afriky, tím je pouze Jeho Výsost Haile Selassie I! Když Howella pustili z věznice opět se do Pinnaclu vrátil, ale v roce 1958 napadla Policie Pinnacle podruhé a celý ho zničila. Mysleli, že tím zastaví Rasty, ale opak byl pravdou. Rasta hnutí začalo růst.

  Pro Rastafariány je Ganja bylinou moudrosti. Věří, že jako první vyrostla na hrobu krále Šalamouna. Bylina nám pomáha uvědomovat si zlo Babylonu. Rastové kouří byli při reasonings se svými bratry. Otec Joseph Owens katolický kněz, který s Rasty strávil mnoho času, zapsal do svojí knihy Dread : „ Užívání Byliny nevede k degeneraci, ke které vede alkohol.“

  3.listopadu 1930 byl Ras Tafari, 225.následník linie krále Šalomouna a královny ze Sáby korunován na Jeho Císařskou Výsost a Císaře Etiopie.

  Ras Tafari přijal Biblické jméno Haile Selassie I, což znamená “Síla svaté trojice“. Ostatní tituly, které toho dne získal byly Pán Pánů, Král Králů a vítězný lev Judejský – všechny byly vzaty z Knihy zjevení. Všechny ceremonie se odehrávaly ve svato Jiřské katedrále v Etiopském hlavním městě Addis  Ababa a navštívily je zástupci všech významných světových velmocí.

  Když zpráva o korunovaci Císaře dorazila na Jamajku, zvedla se děkovná vlna Etiopanismu, učení válečníka za svobodu narozeného na Jamajce Marcuse Garveyho, který v roce 1961 odcestoval do Ameriky a rok na to založil organizaci Universal Negro Improvement Association. Během 20 let se Garvey stal díky svému učení o návratu do Afriky a o černošském povznesení na Jamajce prorokem.

  Související články:


[Aktuální známka: 2,25 / Hodnoceno: 4x ]Autor: Michal | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera