Životopisy >> The Meditations se učili od mistra

The Meditations se učili od mistra

Vydáno dne 30. 05. 2009 (5721 přečtení)
   The Meditations vznikli jako kapela někdy v polovině sedmdesátých let. Vznik téhle kapely byl jakousi reakcí na rozpad skupiny The Linkers. Vedení Anselem Cridlandem, nahráli The Linkers v šedesátých letech několik skladeb, včetně klasiky "Nyah Man Story".


The Meditations   Někdy roku 1971 nahráli Danny Clarke a Winston Watson nějaké songy pro Lee Perryho Upsetter label, a to jak samostatně tak jako duo "Flames". Společně pak začali tvořit v podstatě až od roku 1972.

   The Meditations vystřihli v roce 1974 pro jamajské producenty několik nahrávek. A v době, kdy nahrávali pro Federal Records, právě kolem roku 1975, se rozhodli vydat své první album. Spojili své síly a v roce 1976 spatřilo světlo světa album "Message From The Meditations". O rok později vyšlo druhé album kapely s názvem "Wake Up", jež je spolu s prvním albem dnes považováno za klasiku a mimo jiné dostaly kapelu do povědomí lidí jako jednu z nejlepších vokálních skupin. Navíc právě díky těmto albům se kapele otevřely dveře do světa a The Meditations tak měli možnost vystupovat například ve Spojených státech. Všiml si jich dokonce Bob Marley.

   Kapela začala pracovat jako takové Marleyho harmonické trio, během nahrávání s Lee Perrym. Spolu tak nahráli písně jako "Rastaman Live Up", "Blackman Redemption" a nebo "Punky Reggae Party". V roce 1978 získali The Meditations od Marleyho určitou výsadu. Měli možnost zahajovat "One Love Peace Concert", jež se konal na National Stadium v Kingstonu. A právě zde zazněly písně nahrávané u Perryho Black Ark a Marleyho Tuff Gong studia. V roce 1979 započali The Meditations práce na albu "Guidance", na kterém spolupracovali s The Wailers. Bohužel toto album nikdy nevyšlo a písně, které pro něj byly připraveny můžete slyšet snad jedině na kompilaci "Reggae Crazy", která obsahuje 15 skladeb skupiny z let 1971 až 1979.

   V osmdesátých letech kapela pokračovala v nahrávání a koncertování. V roce 1983 vyšlo nové album s názvem "No More Friend" u Greensleeves Records a roku 1984 soubor největších hitů u Shanachie. Následovala určitá pauza a roku 1988 vydali u Heartbeat album "For The Good Man", které obsahovalo další nové skladby. A byl to taktéž Heartland, kdo vydal album "Deeper Roots - The Best of The Meditations". Album "Deeper Roots" však nebylo žádnou novinkou. Obsahovalo hity z prvních dvou alb kapely, avšak poprvé vydané na CD.

   Ze všech kapel, které se na jamajské hudební scéně během sedmdesátých let objevily, to byli právě The Meditations, kteří vytvořili určité standarty pro vokální skupiny. Kapela se sice ke konci osmdesátých let rozpadla, ale zřejmě jen proto, aby se roku 1993 její členové opět spojili a jako The Meditations vydali nové album, nesoucí název "Returt of The Meditations".

   O sedm let později kapela vydala další album jménem "Ghetto Knowledge". Prozatím posledním počinem kapely je album "Stand in Love", které vyšlo v roce 2004. Byl o něj takový zájem, že o rok později bylo vydáno podruhé. A pro Vás čtenáře by mohlo být zajímavé tím, že obsahuje melodie, které pro kapelu napsal před téměř třiceti lety sám Bob Marley. A Cridland prý přiznal, že stále žije tím, co ho Marley naučil.

   Ansel říká: "Marley byl dříč, svědčí o tom mnohé. Věřil ve svou hudbu a její poselství". A sám se s The Meditations snaží dělat to samé. "Musíte tu píseň cítit, cítit co v ní je".

   Ansel také tvrdí, že: "pokud něčemu věříme, jsme schopni toho sami dosáhnout".


 Závěr: Mnozí ani netuší, že v začátcích kapely se frontman Ansel Cridland učil od Boba Marleyho a Marley sám pomáhal s některými jejich hity.


Zdroje dat: skankproductions.com, nghthwk.com, google.com


  Související články:


[Aktuální známka: 1,33 / Hodnoceno: 3x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera