Životopisy >> The Lambsbread - roots reggae z Havaje

The Lambsbread - roots reggae z Havaje

Vydáno dne 09. 01. 2012 (7363 přečtení)
Tohle roots reggae z Havajských ostrovů se nám do povědomí dostalo až v nedávné době. Jedním z nejmenších a prý i nejkrásnějších ostrovů Havaje je ostrov Kauai a právě z něj vychází tak trochu mystické reggae téhle dvojice, zpěváka Kayi a vokalistky Nadii. Doprovází je kapela Fyah Red Band, v níž najdete mnohé z pomyslné Havajské reggae špičky.

The Lambsbread - Kaya & NadiaSkupina the Lambsbread je v současnosti jednou z nejlepších Havajských reggae kapel a má na kontě i několik zajímavých hitů s Jamajskými producenty. Čím to, že jsou tak dobří? Možná je to i tím, že jejich energická show nutí lidi tančit dlouho do noci.

Poprvé na sebe the Lambsbread upozornili v roce 2003 kdy vydali album "Sing Praise" (Adin-Nin Records). V letech následujících se jejich skladby objevily na několika riddimech jako například  hit "Mountain Top" (Lustre Kings, 2006), nahraný společně s Prezident Brownem na Red Razor riddimu, který se po tři měsíce držel mezi padesátkou nejprodávanějších alb na iTunes. Následovalo druhé plnohodnotné album "Salvation" (Adin-Nin Records, 2006), na kterém najdete i výše jmenovanou skladbu včetně její dubové verze. A pokud máte rádi Lutan Fyaha vězte, že i on se na zmiňovaném albu objevil, zazpíval si ve skladbě "Struggle". Za zmínku pak také jistě stojí skladba "Teach Dem" nahraná s Ras Attitudem a kterou můžete najít i na albu "VI Reggae Gold vol.1" (Carrion, 2007).

Rok 2009 přinesl jejich fanouškům v pořadí již třetí album, album "Rise" (Rumble Rock Records, 2009).

Následující rok byl pro tuhle poměrně mladou skupinu také rokem úspěšným. Vystupovali v pěti Amerických státech, v San Diegu v Kalifornii se zastavili hned dvakrát. Poprvé vystupovali na Earthday 2010 před zhruba sedmdesáti tisíci diváky a podruhé na podzim na Peter Tosh Day ve World Beat centru. Pokračovat ve vyjmenovávání míst, kde skupina vystoupila, bychom mohli ještě poměrně dlouho. Vystupovali s Barringtonem Levym, Bambu Station nebo třeba Soldiers of Jah Army. I přes všechna vystoupení si ale udělali čas a nahráli hit "Tenshun" (Rootical Records, 2010), který se uchytil na Kauai radiu a nejen tam. Získal si také pozornost reggae fanoušků v Evropě a Spojených Státech.

I rok 2011 začal pro kapelu poměrně slibně. Tento rok odstartovali čtyřmi vystoupeními se skupinou Midnite. Co následovalo? Fanoušci se ptali co bude dál. A Lambsbread odpověděli na jejich dotazy kromě mnoha dalších koncertů také singlem "Right Ting" na Stringz riddimu (Rumble Rock Records, 2011).

Všechna alba, která zatím the Lambsbread nahráli, nahráli společně s producenty, kteří v reggae branži něco znamenají. Prozatím prodali něco přes 5000 cd (ať už klasické nosiče, či elektronickou verzi). Vzhledem k tomu, že jejich hvězda je teprve na vzestupu můžeme se jen dohadovat s čím nás příště překvapí.Foto použito se svolením Kayi z Lambsbread


  Související články:


[Aktuální známka: 1,50 / Hodnoceno: 4x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera