Životopisy >> Taj Weekes - víc než hudba

Taj Weekes - víc než hudba

Vydáno dne 16. 07. 2009 (5759 přečtení)
   Jeho hudba je něco víc než pouhé pobavení. On sám je však pro mnohé záhadou. Někdo tvrdí, že je jako chameleon. Prý má určitou schopnost vstřebat věci kolem sebe, ihned je využít třeba při svém vystoupení a sdělit tak něco lidem kolem. Nedělá chyby. Bez ostychu sděluje své názory na dění ve světě a své obavy.


Taj Weekes   Narodil se na ostrově St.Lucia jako nejmladší z deseti dětí do rodiny, značně ovlivněné hudbou. "V našem domě se často zpívalo a hrálo.... Můj otec byl neuvěřitelný zpěvák... Máme to po něm", říká Weekes. Ve svých pěti letech začal zpívat v kostele a o 4 roky nato, když mu bylo devět let, založili s bratry kapelu s níž se dostali na místní soutěž talentů.

   Jeho tvorba je z části ovlivněna i tvorbou druhých, neboť si zapisuje vše co jej v písních ostatních muzikantů zaujme. A když poté sám tvoří tak si s některými ze zapsaných textů doslova pohrává. Sám říká: "Od doby, kdy jsem začal psát, si tvořím své vlastní věci". A tak si Weekes, ovlivněn lidmi jako Lord Kitchener či Mighty Sparrow, s chutí naslouchat lidem, získává stále více na popularitě. Podle Weekese je reggae hudbou, která dokáže u lidí vzbudit emoce, vyvolat pláč či úsměv. Jeho hudba je podle mnohých spíše hudbou k poslechu a přemýšlení.

   Skvělá hudba je pro něj jednoduše skvělou hudbou a je mu jedno o jaký žánr jde. Nejspíše díky tomu, že místní rádia se prý nikdy neomezovala jen na některý styl.

   Velice brzy se Weekes začal na Sv. Lucii cítit jako svázaný a tak odešel z domova a své hudební ambice si splnil v Severní Americe. Právě tam totiž založil svou kapelu "Taj Weekes & Adowa" a společnost Jatta Entertainment. Do dnešního dne vydali dvě alba, jež u kritiky vyvolala celkem pozitivní reakce. Jde o alba "Hope & Doubt" a "Deidem". A v letošním roce by mělo vyjít nové, akustické, album věnované obětem hurikánu Katrina.

   I dnes Weekesova hudba boří hranice žánru. V jeho pojetí roots reggae můžete často ucítit nádech afro folku, rocku či jazzu. Mnozí Taj Weekese označují spíše za básníka zpívajícího  do rytmu. Chcete se o něm dozvědět víc? Nakoukněte na www.tajweekes.com

  Související články:


[Aktuální známka: 1,25 / Hodnoceno: 4x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera