Životopisy >> Stoupající hvězda Tarruse Rileyho

Stoupající hvězda Tarruse Rileyho

Vydáno dne 19. 11. 2009 (7272 přečtení)
   O tomto nováčkovi na reggae scéně jste možná již slyšeli. A právě proto jsem se rozhodl Vám o něm něco málo napsat.


Tarrus Riley   Ani deset válečných vozů s koňmi by zřejmě nezastavilo tenhle nový hlas na reggae scéně. Není to nějakým novým podáním, ale spíše jakési předurčení. Přírodní člověk s jedinečným talentem se zrodil jako bájný Fénix. Někteří by mohli říci, že "je to dílo Jaha". Tarrus je synem zpěváka a zdravotní sestry. A asi i proto mnozí jeho hudbu popisují jako "léčivou".

   Zpěvák, který nám na svém prvním albu "Challenges" pod záštitou The Yaman Labelu přinesl písně jako "Larger than Life" a "Barber Chair" je zpět a je lepší než dřív. Jeho další album "Parables" bude distribuovat VP Records. Parables obsahuje patnáct skladeb na nichž se podílel Dean Fraser. Jde o velice úspěšné dílko tohoto nadějného mladého zpěváka.
 
   Jeho největší oporou je prý od počátku jeho matka Lavern. Tvoří u labelu Love & Promotion patřícímu jeho otci, zpěváku Jimmy Rileyovi. Hudebně ho prý nejvíce ovlivnily jeho experimenty a hraní na klávesy, Kette, Konga a Bonga. Tarrus prý vidí "své kuchařské umění podobně jako svoji hudbu". Také tvrdí, že "každý nástroj vytváří song, stejně jako každé koření utváří pokrm". Jeho hudba je brána za jakousi hudební progresi (chcete-li "vývoj").

   Píseň "Parables" ze stejnojmeného alba napsal Tarrus, ale postavil ji na Three Blind Mice rytmu Maxe Romea. Ale pozor, musíte číst mezi řádky. Mnozí z Vás budou z jeho díla znát hlavně píseň "She's Royal", která obletěla svět i díky svému skvělému aranžmá.

   Tarrus kdysi v jednom rozhovoru řekl, "Snažím se otevřít mysl lidí aby pak sami nad věcmi přemýšleli". A to je ve své podstatě i důvod vzniku mého třetího alba s názvem "Contagious".

   Závěrem: Vzhledem k tomu, že o tomto zpěvákovi lze najít pouze útržkovité informace doufám, že se Vám tento krátký článek jako seznámení s Tarrusem líbil a také, že o něm budu moci brzy napsat více. A na úplný závěr malá ukázka...
 

  Související články:


[Aktuální známka: 1,00 / Hodnoceno: 5x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera