Životopisy >> Sister Carol - tak trochu jiný umělec

Sister Carol - tak trochu jiný umělec

Vydáno dne 07. 11. 2009 (8992 přečtení)
   Sister Carol, vlastním jménem Carole East, je jednou z hvězd Jamajské hudby. Narodila se a vyrůstala v jednom z Kingstonských ghet. Zde strávila prvních čtrnáct let svého života.


Sister Carol   V roce 1973 s rodinou emigrovali a usadili se v Brooklynu (New York) mimojiné kvůli práci. Carol si za svou kariéru zahrála ve filmu, vystupovala v televizi, nahrála "pár" alb a za jedno z nich byla nominována na Grammy. Bylo to za album "Lyrically Potent" z roku 1996.

   Hudba měla vždy blízko k jejímu srdci. Její otec pracoval jako technik pro jamajské RJR rádio, jež bylo součástí hudební scény spolu se Studiem One legendárního Clementa "Coxsone" Dodda. A nejspíš právě to ovlivnilo a donutilo mladou Carole, aby zkusila své štěstí jako zpěvačka. Hodně jí v tom pomohl její přítel a rádce DJ Brigadier Jerry.

   Když Carol vyhrála soutěž talentů jak na Jamajce i v New Yorku, otevřela se jí cesta k The Meditations, kteří spolupracovali i s Bobem Marleym. Co tím získala? Předně uznání od ostatních a také širší publikum. A právě tato zkušenost a spolupráce jí daly možnost nahrát své první dvě desky "Liberation for Africa" a "Black Cinderella". Další pomyslnou zastávkou v její kariéře byla zkušenost z natáčení dvou filmů Jonathana Demmeho, kde si zahrála. Šlo o filmy Something WildMarried to the Mob.

   Úspěšně ovládla hudební žánr, kde dlouhodobě dominují muži. Její život a dílo jsou důkazem její síly a energie a to i díky živým vystoupením, kde ze sebe vydává vše co jen jde. A daří se jí i v osobním životě. Stala se manželkou a milující matkou. Carol se také objevila na NBC v show Davida Lettermena a v Late Night show Conana O'Briena. Slova chvály a uznání o ní otiskli v Billboardu, The Village Vioce a mnoha dalších publikacích. Procestovala několikrát svět. V roce 1999 jí vyšlo u Tuff Gong labelu reggae ikony Boba Marleyho album s názvem "Isis - the Orginal Womb-man".

   Nyní s více jak osmi vydanými alby, mnoha singly a výše uvedenou nominací na Grammy je jasné, že je takříkajíc špičkou ve svém oboru. Chcete se o Sister Carol dozvědět více? Pokud je Vaše odpověď "ano", pak klikněte na http://www.sistercarol.com/

  Související články:


[Aktuální známka: 1,00 / Hodnoceno: 1x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera