Zajímavé akce >> Right News Music Garden 2014

Right News Music Garden 2014

Vydáno dne 02. 08. 2014 (2826 přečtení)
Letošní ročník festiválku Right News Music Garden byl z technických důvodů z Týnce nad Sázavou přesunut do Louňovic pod Blaníkem, obce se zajímavou historií počínající již keltským hradištěm a v jejíž blízkosti se nachází, jak už její jméno napovídá, vrch Blaník. Kopec opředený legendami z nichž jedna je pro Čechy tou nejdůležitější. Ano, Blaničtí rytíři.


Na místo jsem z pracovně/osobních důvodů dorazil bohužel až po koncertu prvního účinkujícího, kapely Cuk Letu. Areál jako takový je moc příjemný, byť je oproti areálu v Týnci o něco menší. Dýchá z něj však taková rodinnější atmosféra. Tuhle atmosféru pro mně navíc umocnilo setkání se spoustou přátel, které jsem i několik měsíců neviděl a byli jsme v kontaktu jen skrze svět virtuální.
 
Nedlouho po proběhnuvším pozdravení se se všemi přáteli se na scénu chystali ExT Band. Kapela, kterou si, stejně jako Jahtec Jammin Job vždy velice rád poslechnu. Nejen proto, že jde povětšinou o přátele, ale také proto, že z členů obou kapel při vystoupení čiší pohoda. 

V mezičase jsem si poslechl i něco z tvorby kapel Tribetown a Dub Artilery, ale co mně zaujalo víc byl projekt Shakk Atack, hrající dle tiskové zprávy festivalu Right News Music Garden experimentální dub s živou trubkou a bubínkem Kette. Moc příjemně se to poslouchalo.
 
Na závěr pak místo Equal-I-Zer soundu zahrál návštěvníkům svou hudební selekci operátor Sevak. Druhý den dopoledne jsem se nakonec rozhodl vydat nahoru na Blaník. Koneckonců jako Čech to beru i trochu jako svou povinnost. 
 
Díky všem za fajn víkend a teď ještě pár fotografií... 

Vyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera