Životopisy >> Odešel David Isaacs

Odešel David Isaacs

Vydáno dne 19. 01. 2010 (6923 přečtení)
   Je tomu zhruba měsíc co zemřel jeden z dlouholetých členů kapely The Itals. David zemřel na infarkt v nočních hodinách dne 21.prosince loňského roku. Spal na zemi, protože svou postel uvolnil návštěvě, jež k němu zavítala. Tou návštěvou byla jeho sestra.


David Isaacs   David (vlastním jménem Bruce Bennett) se narodil v roce 1946 v Denham Town, v Kingstonu na Jamajce a jeho matce bylo v té době pouhých šestnáct let. Známým se stal především díky své prvotní spolupráci s Lee Perrym během šedesátých a na počátku sedmdesátých let.

   Isaacs nahrál v roce 1968 ve spolupráci s Lee Perrym svou verzi Wonderovy skladby "A Place In The Sun". Z téhle skladby se stal hit, který dostal Trojan Records na přední pozice mezi reggae labely. David tuto skladbu nahrál znovu pro své debutové album "Place In The Sun", jež vyšlo v roce 1976.

   Roku 1979 nahrál Isaacs "Just Like The Sea"  ve spolupráci s DJ Jah Thomasem a o něco později vydal své druhé album s názvem "More Love" v produkci Witty Reida. Tři roky nato spojil své síly s Winston "Niney" Holnessem a vydal u Dynamic Sounds album "Happy Ending".

   V roce 1989 se pak stal členem kapely The Itals a její součástí zůstal po dvě dekády. O The Itals si můžete přečíst zde


   Závěrem: Vzhledem k tomu, že se jedná o vzpomínku na jednu z legend roots reggae scény a také k tomu, že mnozí z Vás neznají jeho sólovou tvorbu jsem opět vložil jednu ukázku. A tady je....


Diskografie:

Place In The Sun (1976), Culture Press
More Love (1979), J&M
Love & Devotion (1981), Imperial
Happy Ending (1982), Dynamic Sounds
To Sir With Love, Jamaica Authentic

  Související články:


[Aktuální známka: 1,17 / Hodnoceno: 6x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera