Informační >> Nyahbinghi znějí pro Buju Bantona

Nyahbinghi znějí pro Buju Bantona

Vydáno dne 28. 09. 2010 (3921 přečtení)
   Rastafariánští starší se sešli v Bantonově Gargamel studiu a společně hráli na své nyahbinghi celou sobotní i nedělní noc. Bubny - funde, kette a thundery - zněly celou noc za propuštění Buju Bantona.

   Buju stále čeká na verdikt floridského soudu.

   "Black liberation day. Bude to velký den až budeme volní", zpívali společně rastafariáni.

Buju Banton   Několik umělců, fanoušků a příznivců se shromáždilo před studiem, aby ukázali svou solidaritu s Bantonem a aby se přidali k rastafariánům.

   "Když rastaman bubnuje, Babylon se třese a tlukot bubnů otřásá Římem", řekl jeden ze starších.

   Jeden rastafarián přišel z venkova, z kopců St.Andrew, aby Buju Bantona podpořil.

   "Již měsíce jsem nebyl ve městě. Žiji v kopcích daleko od Babylonu a jeho korupce, ale přišel jsem abych Bantona podpořil, protože Babylon jej musí propustit," řekl onen rastafariánský starší.

   Gargamel studio se nachází ve čtvrti sousedící s Whitehall Gardens, kde žije převážně střední třída, a právě zde si několik lidí stěžovalo na neustálé bušení bubnů.

   "Ano, bubnuje se nepořetržitě. Ale chceme, aby byl Buju propuštěn, a je-li zpěv rastafariánů alespoň malou pomocí, ať pro něj zpívají. Je to sympatický člověk a skvělý soused," uvedla žena jenž se představila jako Sandie.

   Doplňující informace o procesu: Porotci oznámili, že se nebyli schopni dohodnout na jednohlasném verdiktu, a nový proces prý začne v prosinci. Zítra se rozhodne zda Buju Bantona pustí na kauci.


zdroj: http://www.jamaicaobserver.com/news/Drums-beat-for-Buju-Banton

  Související články:


[Aktuální známka: 1,13 / Hodnoceno: 8x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera