Životopisy >> Nyahbinghi bubeník Count Ossie

Nyahbinghi bubeník Count Ossie

Vydáno dne 14. 08. 2009 (5404 přečtení)
   Narodil se roku 1926 ve St.Thomas na Jamajce rodným jménem Oswald Williams. A známým velikánem Jamajské hudby se stal především díky svému bubenickému umění.


Count Ossie   Jako malý chlapec vyrůstal v rastafariánské komunitě, kde si osvojil techniky zpěvu zpíváním rastafariánských tradicionálů. Spolu se zpěvem si zde osvojil i techniky bubnování. Jeho prvnotní inspirací a vzorem byl rastafariánský starší, známý jako Brother Job o němž jste se mohli dočíst více v sérii našich článků jménem "Natty dreads history". Byl to právě on, kdo Ossieho zasvětil do filozofie Rastafariánství.

   Své první písně jako "O'Carolina" a "Chubby" vydal ve spolupráci s Prince Busterem. Na počátku roku 1959 však Ossie začal nahrávat pro Sira "Coxsone" Dodda ve Studiu One. O něco později pak s pomocí Cedric "I-m" Brookse vytvořil Ossie skupinu Mystic Revelation of Rastafari. Její součástí byli Samuel Clayton, Ras Jose, Little Bop, Ossieho syn Time, King Rayo, Bunny, Moses, Ras Sam II a posledním členem byl Nambo.

   Ossie ve své hudbě kombinoval africké vlivy s evropskými tradicemi a vytvářel tak unikátní zvuk, který inspiroval mnohé umělce od Ras Michaela a jeho Sons of Negus, přes the Skatalites až po Boba Marleyho s the Wailers a Tootse a The Maytals.

   Mistrovským dílem Count Ossieho a jeho skupiny bylo "Grounation" (Ashanti) album, vydané v roce 1973. Ossie stihl vydat ještě jedno album. Bylo to roku 1975 a album se jmenovalo "Tales of Mosambik" (Dynamic). Bohužel, v roce 1976 Count Ossie zemřel při automobilové nehodě.

Mystic Revelation of Rastafari
 
   Závěrem: Mnozí z Vás i přesto, že Count Ossieho a jeho hudbu znají určitě neví, že právě on byl jedním ze zakladatelů Rasta tábora na Wareika Hills. Právě sem si jej chodili mnozí hudebníci té doby poslechnout. Byl opravdu vyjímečným hráčem na Nyahbinghi bubny.


Zdroje dat: wikipedia.com, niceup.com, google.com a další

  Související články:


[Aktuální známka: 1,00 / Hodnoceno: 4x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera