Životopisy >> Nová tvář reggae Nasio Fontaine

Nová tvář reggae Nasio Fontaine

Vydáno dne 02. 02. 2010 (5332 přečtení)
   Z divokých zelených hor ostrova Dominika k nám doléhá vášeň pro Rastafariánství skrze reggae hudbu. Jeho jméno je Nasio Fontaine a jeho hudba má sílu projít skrze vaše smysly a dodat Vám energii. Jeho hlas je nezaměnitelný a slova jeho písní mluví ke všem Jahovým dětem.


Nasio Fontaine   Nasio je nejmladším ze sedmi dětí. Jeho matka je dominikánkou, naproti tomu otec pochází z Afriky. Narodil se ve vesničce Carte-Bois na karibském ostrově Dominica. Jeho rodina žila v jedné místnosti bez tekoucí vody nebo elektřiny. Pokaždé, než odešli do školy, chodil Nasio se svými sourozenci k řece Gwiyo River, aby přinesli domů tolik potřebnou vodu.

   Když mu bylo osm let, začal zpívat ve školním sboru a časem i v místním katolickém kostele. Měl talent vyrábět si hudební nástroje ze všeho, co mu přišlo pod ruku. "Můj otec, Atto, mi vyrobil můj první nástroj. Byl pro mne tehdy vším." říká Nasio. Podle ostatních obyvatel obce byla radost naslouchat jeho zpěvu. Dokonce se prý stal několikrát po sobě hvězdou místní soutěže talentů.

   Nasiova inspirace vychází z rastafariánské víry a nauky stejně tak jako od velikánů reggae hudby, jako i dalších hudebních žánrů. Ovlivnili ho například Marvin Gaye, the Beatles, Curtis Mayfield a pár umělců pocházejících z "jeho" ostrova jako Chubby a Midnight Groovers.

   V roce 1981 se Nasio přestěhoval na ostrov St.Maarten kde nahrál svůj první singl s názvem "Born to be Free" (1986) a o čtyři roky později i "Babylon is Falling" (1990). První vydané CD se jménem "Reggae Power" vyšlo v roce 1994 a velice záhy po něm vyšla i alba "Wolf Catcher" a "Revolution". Brzy se stal senzací a místním oblíbencem a to nejen díky určité síle, jež jeho hudba obsahuje.

   Milovníci reggae hudby po celém světě dnes znají Nasiovo jméno, nezaměnitelný hlas a jeho uvědomělé texty. Mluví o změnách, či například o tom jak vzbudit spící povědomí utlačovaných lidí. Jak říká: "hudba je velice důležitá. Snažím se, aby má hudba byla přínosem pro všechny posluchače na celém světě." Svět reggae a stejně tak i hudební svět jako celek potřebují "nové" tváře jako je třeba Nasio.


Diskografie:

Reggae Power - 1994
Wolf Catcher - 1997
Revolution - 1999
Living in the Positive - 2003
Universal Cry - 2006
Rise Up - 2007


   Závěrem: Nasio má opravdu hodně specifický hlas a přiznávám se, že hned při prvním poslechu několika jeho skladeb mě zaujal. Snad o něm ještě uslyšíme. A na úplný konec je tu opět jedna hudební ochutnávka.... 

  Související články:


[Aktuální známka: 1,00 / Hodnoceno: 8x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera