Rastafari >> Ostatní >> Myšlenky Prince Elijaha

Myšlenky Prince Elijaha

Vydáno dne 22. 06. 2008 (5689 přečtení)
  Že nevíte kdo to je? Pravdou je, že kdyby Prince Elijah (rastaman  údajně stále žijící) na popud Michaela Kuelkera (učitele, spisovatele a aktivisty v boji za lidská práva žijícího v St.Louis) nesepsal knihu "The Book of Memory - A Rastafari testimony" tak by se o něm moc lidí nedozvědělo. Ani o něm, ani o jeho víře, ani názorech ba ani o místě kde žije. Toto místo je známé pod názvem "Cotton Tree community".

Prince Elijah Williams  Nejprve bych Vám rád trochu popsal výše jmenovanou komunitu, kde Prince Elijah žije. Nenajdete zde zdroj tekoucí vody, není sem zavedena elektřina. Negrill je odsud zhruba sedm mil. Místní si nosí vodu ze studny, nebo ji získávají zachytáváním vody z četných ranních deštíků do takzvaných "water drums". Povětšinou zde můžete kromě hrajících si dětí zaslechnout rádio, napájené z obyčejných baterií, nebo hojně využívaných autobaterií.

  V této komunitě je spousta lidí, čekajících na příjezd turistů, jež budou prahnout po suvenýrech. Najdete zde barevně vyvedené "tamy" a pásky, trika s Bobem Marleym a texty jeho písní, figurky představující rastamany s nápisy "Jamaica Me Crazy" a mnohé další. Můžete si všimnout smlouvání sem zabloudivších turistů a kromě toho i pohody a klidu panujících mezi místními obyvateli.

  Někdo by si mohl říci "idylka", ale ne vždy tomu tak bylo. I toto místo bylo často cílem policejních "akcí", zaměřených proti rastamanům, kteří byli dříve považováni za hrozbu společnosti. Vždyť v době, kdy byl Robert Nesta Marley malým klukem, měli rastamani velice špatnou pověst.

  Nicméně, jak napovídá titulek, chtěl jsem Vám sem hlavně přenést několik názorů a myšlenek Prince Elijaha Williamse, tak se do toho pustím. I proto, že jsem zvědav na Vaše reakce a případnou diskusi…


  "Vidíš-li mne, vidíš boha. Vidíš-li sebe sama, vidíš boha. Díváš-li se kolem sebe, vidíš stále boha. Není jiného boha, jiného těla ani jiné existence."

  "Respektuji rostliny, zvířata i lidi. To je důvod proč nemůžu zabít. Prostě proto, že jsou živí."

  "Náš bůh, Rastafari, Selassie-I, král králů, pán pánů. To on řekl, že tento svět je pro všechny. Všichni na něj máme stejné právo. Nikdo z nás víc, než ti ostatní."

  "Materiální svět - velký dům, velké auto, velké tohle a támhleto, drahý nábytek, oblečení, boty a hodně peněz v kapse..... To že je symbol muže? Fiyah burn ya, mahn."

  Související články:


[Aktuální známka: 1,13 / Hodnoceno: 15x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera