Životopisy >> Muzikant a producent Oswald Ossie Hibbert

Muzikant a producent Oswald Ossie Hibbert

Vydáno dne 10. 07. 2012 (4119 přečtení)
Oswald "Ossie" Hibbert, známý také jako Ossie Bongo, se narodil v roce 1950. Jeho hudební kariéra odstartovala v sedmdesátých letech, kdy působil v kapelách The Professionals, The Aggrovators a The Revolutionaries. Kromě toho nahrával s mnoha dalšími zvučnými jmény jamajské scény. Příkladem bychom mohli uvést třeba Johnny Clarka, Gregory Isaacse, Delroy Wilsona či Linval Thompsona.


Oswald Ossie HibbertBěhem sedmdesátých let nahrál dvě vlastní alba "Crueshal Dub" (1976) a "Satisfaction in Dub" (1978) a poté začal pracovat jako producent v Channel One studiu. Jeho hudební produkce zahrnuje alba jako "Gregory Isaacs meets Ronnie Davis" a "Mr.Isaacs" Gregory Isaacse, "Creation" Freddieho McKaye či "Cocaine In My Brain" od Dilingera.

V průběhu let osmdesátých založil společnost Ossie Hibbert Productions a nadále spolupracoval s Gregory Isaacsem. Věnoval se hlavně produkci, ale ani na muzikantské "řemeslo" nezanevřel. Za celou svou kariéru má na kontě celkem 85 alb na nichž se podílel jako muzikant, dále více než 15 alb jako producent a k tomu všemu 3 vlastní alba (2 výše zmiňovaná k nimž v roce 2005 přibylo ještě album "Leggo Dub").

Ossie nepolevoval a stále aktivně tvořil a produkoval. Nevěnoval se pouze reggae jak by se na první pohled mohlo zdát. Tu a tam si odskočil například k lovers rocku Petera Hunnigala, v Anglii známého spíše pod přezdívkou Mr.Honey Vibes či ke gospelu Carlene Davis.

Jeden z jeho přátel médiím řekl, že miloval svou práci producenta. Zemřel 1.července v New Yorku v nedožitých 63 letech. 


Diskografie:

1976
Crueshal Dub

1978
Satisfaction in Dub

2005
Leggo Dub

+ cca 90 dalších alb na nichž se podílel jako muzikant nebo producent (lze dohledat na Roots Archives)


  Související články:


[Aktuální známka: 1,00 / Hodnoceno: 1x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera