Životopisy >> Mé jméno je Gyptian

Mé jméno je Gyptian

Vydáno dne 09. 02. 2010 (5017 přečtení)
   Windel Beneto Edwards a.k.a. Gyptian se narodil 25.října 1983 a vyrostl v okrese King Weston v st.Andrew. Jeho otec je věrným rastafariánem a jeho matka se hlásí k Adventistům Sedmého Dne. A nebyl to jeho otec kdo jej učil jisté disciplíně. Byla to právě jeho matka.


Gyptian   Gyptian zpočátku váhal, zda se dát cestou zpěváka. Nakonec se však rozhodl pro profesionální dráhu a pod svá křídla si jej poté vzal pan Wong spolu s dalšími ze studia. Všimli si určitých jeho zvyků, jež jim připomínaly Egyptské faraony a tak jej překřtili na "Gyptiana".

   Zájem o hudbu u něj prý začali rodiče pozorovat od jeho sedmi let, kdy zpíval v místním kostele. Tam se ukázal jeho talent a tak se jeho rodiče rozhodli představit právě Wongovi, producentovi z Portmore v St.Catherine. "Nebral jsem to vážně. Rodiče mě odvezli na setkání k Wongovi do Portmore i přesto že jsem nechtěl. A jednou mě tam odvezli, nechali mě ve studiu a tím to všechno začalo", říká Gyptian.

   Díky inspiraci, kterou mu byli Wong s Earlem "Chinnou" Smithem, takříkajíc "vypiloval" svůj styl a vyhrál soutěž Star Search Talent Competition 2004 v Portmoru a také jsme poté mohli slyšet o jeho vystoupení na největší noční reggae show jménem Sting 2004.

   V roce 2005 dosáhl Gyptian jakožto do té doby neznámý umělec uznání na mezinárodní "scéně". Mohl za to jeho singl "Serious Times", jež se stal hitem a setrvával na horních příčkách místních i mezinárodních reggae hitparád. Dokonce předčil i úspěch hitu "Welcome to Jamrock" Damiana "jr.Gonga" Marleyho. V roce 2006, ve svých třiadvaceti letech, byl nominován v International Reggae and World Music Awards na cenu nováčka roku. A Díky několika hitům se neustále držel na vrcholech hitparád. mezi těmito hity byly například "Is There a Place", "Beautiful Lady" a  balada "Mama, Dont Cry".

   "Člověk musí neustále myslet na to, o čem lidé přemýšlí, co cítí a co vidí. Všechny mé songy co slyšíte, jdou přímo z mé hlavy skrze tělo a prsty do světa", říká Gyptian.

   Jeho debutové album "My Name Is Gyptian" z roku 2006 bylo netrpělivě očekáváno. Nejen kritikou ale i Gyptianem samým. Sám autor se, jak sám říká, netrpělivě očekával až bude své poselství sdílet s posluchači. "V tomto okamžiku žiji, jím a dýchám a mám nutkání učit své bratry a sestry", to jsou Gyptianova slova po vydání jeho debutového alba.

   A na závěr, jak už se tak stalo zvykem, Vám přináším malou hudební ochutnávku z Gyptianova díla. Přeji příjemný poslech. 

  Související články:


[Aktuální známka: 1,00 / Hodnoceno: 5x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera