Rastafari >> Ostatní >> Malé pojednání o rastafariánkách

Malé pojednání o rastafariánkách

Vydáno dne 18. 11. 2007 (5806 přečtení)
  Život rastafariánů a rastafariánek reprezentuje perfektní vztah řídící se zákonitostmi přírody. Je to vědomý závazek muže a ženy k životu podle Bible.

  Láska k Jahovi je základním avšak dostatečným předpokladem rodinného štěstí. Zaručuje správný život, mír v srdci a dětem se tak dostává ryzí lásky a shovívavosti v případě, že děcko zlobí. I díky této lásce se pak oba partneři navrací k Jahovi s důvěrou a nadějí ve věčný život.

   Ženiny dready musí být před okolím ukryty do doby než bude žena připravena k modlitbám. Skrytí dreadů má být v očích veřejnosti ukázkou sebekontroly, síly ducha a taktéž by mělo zaručit respekt u ostatních rastů.

  Je pravdou, že ženy musí umět zastat všechny domácí práce, kdežto muž jen pár drobností. Nikdy však nesmí muž ženu ponižovat. Každý z nich má ve společnosti své užitečné místo a nikdo není neužitečný. Dcery mají také zakázáno na setkáních kouřit dýmku "Chalice". Musí být vedeny k lásce k Jahovi a měly by se učit, jak doma udržovat pořádek a jak zastat většinu domácích prací.

pozn. autora: "Chtěl bych Vás upozornit, než začnete psát komentáře, že tento text se netýká Bobo Dreads."

  Související články:


[Aktuální známka: 1,67 / Hodnoceno: 9x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera