Životopisy >> Kiddus I neztrácí na síle

Kiddus I neztrácí na síle

Vydáno dne 28. 04. 2009 (5972 přečtení)
   Je Vám tohle jméno povědomé? Aby nebylo. Kiddus I je jedním z těch, kdo se podíleli na dnes již "legendárním" reggae filmu Rockers.


Kiddus I   Kiddus I, vlastním jménem Frank Dowding, narozen roku 1954 ve St.Mary na Jamajce pochází ze střední třídy (otec byl úředník a matka údajně keramička). Před přijetím rastafariánské víry sám sebe řadil spíše k hnutí hippies.

   V sedmdesátých letech si otevřel obchůdek s I-tal stravou a tím si získal pozornost řady muzikantů v Kingstonu a jeho blízkém okolí. Byli mezi nimi například Jacob Miller, Zap Pow, Third World a Gregory Isaacs. A právě Isaacs byl tím, kdo Franka přivedl k hudbě. I když pravdou je, že jako zpěvák zaznamenal drobné úspěchy již na počátku sedmdesátých let.

   O něco později se stal vokalistou u Rase Michaela a jeho "Sons of Negus". V té době, v tomto spojení, vznikl také Jamajský hit "Non A Jah Jah Children", který se objevil v roce 1975 na albu "Rastafari" produkovaném Tommym Cowanem.

   V roce 1976 Přijal nabídku, podílet se na tvorbě knihy "Reggae Bloodlines: In Search Of The Music And Culture Of Jamaica", jež měla za cíl informovat Ameriku o Reggae a jak sám název vypovídá i s ním spojené kultuře.

   Rok nato slavil Kiddus úspěchy se svou písní "Graduation In Zion". Tahle píseň se o něco později stala součástí již zmiňovaného filmu "Rockers" a jeho soundtracku.

   Dalšími známějšími díly tohoto zpěváka jsou například "Security In The Streets" a "Cry Wolf". Mimo jiné se svou troškou podílel i na akci nazvané "Kingston Muzik Night", jež měla být určitou oslavou různorodosti Jamajské hudby a kterou pořádali organizátoři festivalu Reggae Sunsplash. Tato akce se konala v roce 1999. Kiddus však neztrácí čas a nadále tvoří i když hlavně ve spolupráci s Earlem "Chinnou" Smithem.


Zdroje dat: google.com, nme.com

  Související články:


[Aktuální známka: 1,00 / Hodnoceno: 3x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera