Rastafari >> Jak to cítí ženy aneb zpověď rastafariánky

Jak to cítí ženy aneb zpověď rastafariánky

Vydáno dne 01. 06. 2007 (8893 přečtení)
  Lidé si myslí různé věci o těch, jež řeknou, že jsou rastafariány. Avšak rastafariáni jsou vedeni bohem a žijí podle přikázání.

  Abychom věřili, nemusíme vidět. Víme však, že Bůh je všudypřítomný i když k nám nikdy nesestoupí. Pokud se snažíme žít v míru a pomáhat okolí, nemůžeme selhat.

Rastafariánství není náboženství....

  Rastafariánství není náboženství, je to skupina lidí jež věří v dobro. Mnoho lidí vidí rastafariánství jako nekřesťanskou víru. Je to výmysl.

  Slovo Rasta je zkrácenou verzí slova Rastafarián (vychází z původního jména Haile Selassieho což bylo Ras Tafari Makkonen). Právě on vedl svůj lid k víře v boha. Haile Selassie je nyní uznán jako hlava ortodoxní církve.

Modlitba a zbožnost....

  Modlím se každý den přesně jak je psáno v knize života - v Bibli, která nám má být vzorem jak na to. Víra opravdu posiluje našeho ducha.

Nosím své dready s hrdostí....

  Nosím své dready tak, aby je ostatní viděli. Mé dready totiž symbolizují to, v co věřím. Jsem ženou jež miluje boha a slouží mu.

  Nemám své dready díky jakékoliv úpravě vlasů česáním. Jsou přírodní. Nemám ráda umělé dready, miluji na nich kromě toho co symbolizují jejich přírodní vzhled.

Nemusíš nosit dready abys byl rastou....

  Nosit dready ještě neznamená být rastou. Musíš však následovat své srdce a cítit, že to co děláš je správné. Dokonce ani Haile Selassie, jež je vlastně hlavní postavou Rastafariánství neměl dready. A pokud my ženy jdeme do kostela, musíme zakrýt své hlavy.

Dělej a nedělej....

  Život rastafariánů je životem míru a lásky. Rastafariáni milují své sousedy, známé a blízké tak jako sebe sama a nehraje u nich roli ani barva pleti ani vyznání.

  Co se týká jídla, nejíme vepřové maso. Je považováno za nečisté. Většina z nás nejí maso vůbec, ba ani ryby a mléčné výrobky.

Kouření byliny....

  Její kouření není nutností ani pravidlem. Ani Bible nemluví u tom, že bychom měli naše chřípí používat jako "kouřovod". Je to jen naší volbou.

  Pro mnoho Rastů je však ganja rostlinou, jež otevírá mysl a umožňuje jim hluboké meditace. Ganja byla prý objevena na hrobě krále Šalamouna a lidstvo velmi brzy objevilo její léčivé účinky.

Přijmout rastafariánství....

  Každý může být Rastou a následovat učení Haile Selassieho. Stačí si uvědomit, že vše kolem nás je dílo Boha.......Anglický orig. napsala "Sista Maggie"

  Související články:


[Aktuální známka: 1,48 / Hodnoceno: 21x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera