Životopisy >> Hopeton Lewis odstartoval rocksteady éru

Hopeton Lewis odstartoval rocksteady éru

Vydáno dne 21. 09. 2014 (5073 přečtení)
Narodil se v Kingstonu na Jamajce a své dětství prožil v Burnt Savannah. Už během jeho studií na církevní škole Burnt Savannah Holiness Church objevili učitelé jeho talent. Respektive takto věc uvedl on sám v jednom rozhovoru o začátku své kariéry. Několik let poté se vrátil do Kingstonu kde následně žil se svými prarodiči na Mountain View Avenue.

Hopeton LewisZáhy získal stipendium na Camperdown High School. Ovšem v patnácti letech mu zemřeli oba prarodiče a byl tak nucen starat se o sebe sám. Jeho ambice, chuť do života ale i láska k hudbě ho inspirovaly k založení vlastní první skupiny. Jmenovala se The Regals. S nimi pak nahrál první skladbu ve Studiu One a odtud to byla pro nadaného zpěváka cesta k tomu, stát se jedním z klíčových "hráčů" jamajské populární hudby. 

Brzy se přesunul k Federal Recording Company, kde nahrál spoustu skladeb včetně jeho asi největšího hitu "Take It Easy", skladby která dalo by se říci odstartovala Rocksteady éru. V roce 1970 vyhrál soutěž Festival Song Competition se skladbou "Boom Shaka-Laka" vydanou na Treasure Isle labelu.

V letech 1971-73 zabodoval s albem "Grooving Out On Life" nahraným v Dynamic Sound Byrona Leeho. Po tomto úspěchu se připojil jako zpěvák k Byronu Lee a jeho The Dragonaires a po více než 4 roky s nimi koncertoval. Následně skupinu opustil a vydal se na sólovou dráhu. Prozatím se však zaměřil jen na karibské ostrovy.
 
Nedlouho poté se však rozhodl vrátit ke své lásce, kterou byl Gospel. Cestoval a vystupoval v Severní Americe, Karibiku i Evropě. Roku 1996 vydal své první gospelové CD s názvem "This is Gospel" a po něm následovalo několik dalších, taktéž zaměřených na Gospel. Tato alba však již nahrával u vlastního labelu Rockstone Music Production a Songs4Life Ministry.

Během své kariéry vystupoval s mnoha umělci, například Alvinem Slaughterem, Montym Alexanderem, případně již výše zmíněný Byron Lee a the Dragonaires. Byl také oceněn více než 40 prestižními cenami. Jeho muzikantskou, producentskou a autorskou kariéru ukončilo až selhání ledvin dne 4.září tohoto roku.


Zdroje dat: knihy, internet (foto z Songs4Life Ministry)
 

  Související články:


[Aktuální známka: 1,33 / Hodnoceno: 3x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera