Rastafari >> Haile Selassie I >> Haile Selassie a jeho setkání s indiány

Haile Selassie a jeho setkání s indiány

Vydáno dne 06. 01. 2013 (3783 přečtení)
Konečně jsem dohledal přesnější informace o Selassieho návštěvě Oklahomy (USA) a jeho setkání s indiány. K mému překvapení nešlo o oficiální a naplánovanou součást programu Jeho Císařské Výsosti, ale přímo o císařovo přání.

 
Hvězdy a pruhy spolu se zeleno-zlato-červenou trikolórou vlály v ten den ve větru prohánějícím se nad letištěm Searcy Field v Oklahomě. Jak letadlo dorolovalo po ploše, začala hrát kapela A&M. Ve chvilce se ve dveřích letadla objevil on, pět stop a čtyři palce vysoký, Haile Selassie.

Oblečený do pískové uniformy polního maršála s devíti řadami stuh (včetně amerického řádu "Legion of Merit") držíce v ruce dlouhou hůlku, s důstojností sestupující na letištní plochu. Jeho Císařská Výsost (tak vyžaduje protokol) pozdravil příchozí a poté se oficiálně přivítal s prezidentem Willhamem, Stillwaterským starostou A.B.Scottem, Oklahomským guvernérem Jamesem E.Darrym a velvyslancem Simonsonem. 

Byl to sám císař, kdo si vyloženě vyžádal setkání s indiány. Z doslechu znal jen Modrého Orla, indiánského umělce a aktivistu z Okmulgee. Modrý orel přání vyhověl a setkal se s císařem, oblečen jak jinak než do tradičního oděvu z jelenice a s čelenkou plnou per. Pohovořil si s císařem a nakonec mu oficiálně udělil titul "Náčelník Velký Bizon".


Ras Nathaniel - pátek, 18.června 1954
 
Haile Selassie a Modrý Orel


Haile Selassie v Oklahomě
 

  Související články:


[Aktuální známka: 1,57 / Hodnoceno: 7x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera