Reggae a Ska >> Fotoreportík - Rozloučení s létem 2012

Fotoreportík - Rozloučení s létem 2012

Vydáno dne 16. 09. 2012 (3061 přečtení)
I přes nedostatek spánku z pátku na sobotu jsem se nechal přemluvit, abych se prý přišel podívat na Petřín na vystoupení kapel Jahtec Jammin' Job a the Chancers v rámci každoroční akce "Rozloučení s létem". Rozlámán a nedospán jsem si dal na probrání studenou sprchu, vypil jednu kávu a vyrazil na cestu obávajíce se, abych v metru neusnul.

Na Újezdě, dole pod Petřínem jsem zvažoval možnost vyjet si nahoru lanovkou, kterou jsem už pěknou řádku let nejel. Nakonec zvítězil onen hlodavý hlas, že přeci nebudu tak líný a nahoru se pěkně projdu. Ano, prošel. Zhruba do tří čtvrtin kopce a poté jsem se já, rodilý pražák byť s kořeny na Vysočině a Moravě, drobet zamotal na petřínských stezkách. Když v tom jsem se vrátil zpět k lanovce a to přímo u mezistanice a co čert nechtěl, zrovna jela lanovka směrem vzhůru. Zbytek jsem tedy dojel.

Akce se konala v parčíku nedaleko horní stanice lanovky a pár desítek metrů od samotné Petřínské rozhledny (na té jsem nebyl snad dvanáct let). Přemýšlel jsem jestli se na rozhlednu nepodívám když už tu jsem, ale to už jsem zaslechl známé tóny. Jahtec Jammin zrovna ladili. Bylo rozhodnuto. Šel jsem se pozdravit s přáteli a poslechnout si trochu toho reggae a ska. Zavírající se oči mne donutily vydat se znovu hledat nějaký ten stánek s kávou. A řádně "nakopnut" jsem si již mohl užívat ony zmíněné reggae a ska rytmy.

Jahtec Jammin Job jsem měl tu možnost slyšet naživo doposud jen dvakrát. Vzhledem k tomu, že členové JJJ mají podobně jako já zálibu v roots reggae a zahráli lidem skladby jako "Satta Massagana" původně od The Abyssinians a "Johny B.Goode" Petera Toshe samozřejmě s patřičným komentářem frontmana a DJe Jahteckeho, aby i lidé nezasvěcení věděli o co jde, plus vlastní skladby jako "Děti", vystoupení jsem si užil.
 
Mezičas, jak už to tak bývá na akci s přáteli, jsme věnovali diskusi na mnoho témat včetně chystaných článků. A že bude na co se těšit. A to rozhodně nejen u nás na webu...

Na řadě byli the Chancers. Na jejich show jsem byl opravdu zvědav neb od posledního vystoupení, které jsem já sám viděl uplynula již hezká řádka let. Prostě jsem je vždy nějak minul. Ale díky frontmanovi Simonovi se na ně v podstatě nedá zapomenout. Čekal jsem tedy co bude. Nevím jak dlouho působí kapela v současné sestavě. Některé tváře jsem si nepamatoval, ale to bylo ve výsledku úplně jedno jelikož jsou opravdu dobře sehraní a jejich vystoupení je i díky právě frontmanovi velice živé. Skladby jako "Rudeboy Paradise", "Hooligan in Love" nebo "Skanking Praha" s člověkem prostě hýbou ať chce nebo ne.

Přišla další pauza mezi kapelami. Dalšímu programu jsem však již příliš zájmu nevěnoval. Ovšem tenhle mezičas jsem si ještě ujít nenechal. Vyplnili jej totiž Recyklas, bubeníci hrající na notoricky známé barevné plastové popelnice. Takoví čeští Stomp, jenže ti hrají na cokoliv. Byla to legrace, to se musí nechat. A jak prohlásil jeden z mých přátel, "být o trochu pomalejší nebo se v tom ztratit, tak asi přijdu o ruce". Tenhle názor sdílím :D A teď už pár fotek...

  (text a foto mr3ska)
 

Vyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera