Rastafari >> Empress Menen >> Empress Menen Asfaw po návratu do vlasti

Empress Menen Asfaw po návratu do vlasti

Vydáno dne 17. 11. 2014 (5174 přečtení)
Proslov císařovny Empress Menen Asfaw ke členům rodu Wollo po jejím návratu z exilu zpět do vlasti. Poté co byla poražena a z Etiopie vyhnána italská vojska.


V první řadě bych ráda poděkovala Všemohoucímu Bohu, díky kterému opět zavlála naše vlajka. Naši vlastenci se po několika letech čekání navrátili domů jako vítězové.

Každý člověk by měl být nyní šťastný jelikož může opět beze strachu žít v místě svého zrození. Díky Boží milosti jsem se dočkala; i já uvidím rodné Wollo. Jsem šťastná, že jsem opět s Vámi. Taktéž jsem vděčná za Ty, kteří mne s radostí očekávali a přijali.

Všichni víme, že tato požehnaná zem se liší od všech ostatních afrických zemí, jelikož nikdy nebyla cizí kolonií a vždy jí vládli její vlastní králové.

Po mnoha neúspěšných pokusech ovládnout Etiopii se Itálie pokusila o jakousi propagandistickou válku. Touto svouo kampaní se pokusila narušit naši jednotu, rozdělit nás.

Je mezi námi snad někdo kdo neztratil někoho z příbuzných nebo známých ve válce? Naši lidé byli zabíjeni motykami, rýči nebo kulomety.

Bůh nám umožnil vyhrát a porazit rychle našeho nepřítele. My občané, jeho děti, jsme hrdí když vidíme naši zemi osvobozenou od agresorů a jsme Všemohoucímu vděční.

Opět jsme jako lid dostali lekci, která nám poté umožnila spolupracovat jako milující děti jedné matky. Díky tomu všichni Etiopané bojovali za nezávislost a svobodu své země. Po dobu okupace jste si jistě všimli, že každý nesvobodný člověk je ve své podstatě obětí. I přesto, že Italové zabili naše lidi, neměli naši lidé příliš důvodů je nenávidět. Italové se během okupace snažili nedávat k tomu žádnou záminku. I přesto spousta vlastenců odešla do buše a někteří rovnou do exilu.

Mé ženy a vzácní mužové Wollo, naše zem byla svobodná více než tři tisíce let. Díky pomoci Anglie a našich po boji prahnoucích mužů, manželů i synů jsme osvobodili naši zem, korunu i vlajku Etiopie. Musíme fungovat jako celek, být jednotní. Ačkoliv zde s Vámi již mnoho let nežiji, duchem jsem s Vámi stále.

Korunní princ, můj milovaný syn Meried Azmach Asfa Wosen je s Vámi také. Stal se guvernérem oblasti Wollo a věřím, že budete šťastni, že Vám říkám tuto novinu právě já. Pevně věřím, že mu budete loajální, budete se s ním dělit o Vaše problémy a on se pokusí vše řešit tak, aby dobře spravoval celou oblast. Prosím Vás, buďte mu nápomocni, bude-li třeba.

Nechť Bůh udrží naši zem úrodnou. Dej Bůh, ať se zde naše vlajka dlouho pohupuje ve větru.
 

Zdroje dat: Rasta Ites, Wiki a pár knih
 

  Související články:


[Aktuální známka: 1,33 / Hodnoceno: 3x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera