Reggae a Ska >> Doreen Shaffer vystoupila s The Moon Invaders

Doreen Shaffer vystoupila s The Moon Invaders

Vydáno dne 20. 01. 2010 (3749 přečtení)
   Dne 13.1.2010 v pražském Lucerna Music Baru vystoupila známá zpěvačka a královna SKA, Doreen Shaffer společně se skupinou The Moon Invaders, se kterou právě nahrála nové album.


Doreen ShafferNěco málo z její minulosti

   V roce 1964 přišla do nahrávacího studia ve městě Kingston mladá dívka, tehdy ještě školačka, Monica Johnson. Ta dívka si chtěla splnit svůj sen, chtěla zpívat. A měla to štěstí, že dostala šanci.

   Nahráli s ní jeden song, který všechny velice zaujal. Především si jí však všimla jamajská skupina The Skatalites a nabídla jí spolupráci. Od té doby s nimi dívka začla spolupracovat a také už jí prý nikdo neřekl jinak než Doreen Shaffer. Doreen se dokázala ve zpěvu prosadit navzdory svým rodičům, kteří jí neustále od pěvecké kariéry odrazovali i navzdory tomu, že se nacházela v zemi, kde bylo pro ženu těžké se prosadit v jakémkoli poli působnosti.


Koncert v Praze

   Jak je u nás asi už nepsaným pravidlem, koncert nezačal v 20:00 jak bylo psáno, ale skoro o hodinu později. Nejprvne jako předskokani vystoupili čeští Green Smatroll, kteří se při této příležitosti loučili se dvěma svými teď již bývalými členy. Jejich vystoupení trvalo zhruba půl hodiny, poté následovala kratší pauza a na podiu se objevili belgičtí The Moon Invaders. Asi hodinu hráli své rytmické songy. Vystoupení se líbilo a Lucerna se čím dál více zaplňovala, ale čas kvapil a každý už nedočkavě očekával příchod Doreen. Za chvíli už se naštěstí objevila na podiu a už jen svým příchodem sklidila obrovský potlesk. V tu chvíli se už Lucerna zaplnila úplně a všichni si již užívali koncert s velkým „K“. Zazněly starší známé písně jako "Adorable you", "Sugar, Sugar" nebo "Nice time", ale i písně z již zmíněného alba "Groovin´" nahraného právě s The Moon Invaders.

   Za sebe mohu říci, že se mi vystoupení líbilo možná o něco více než společné vystoupení s The Skatalites, které jsem mohla zhlédnout před dvěma lety. Očividně si ho užila i sama Doreen, která rozdávala úsměvy na všechny strany. Jak sama říká, bylo vidět, že její hudba stále oslovuje i mladé generace a proto stále zpívá.

   Doufejme, že se k nám Doreen zase brzy vrátí.
Vyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera