Informační >> Dokument Holding on to Jah

Dokument Holding on to Jah

Vydáno dne 12. 05. 2010 (4700 přečtení)
   "Holding on to Jah" je unikátní film o historii a kultuře roots reggae hudby a Rastafariánského hnutí na Jamajce, jak říkají světově uznávaní hudebníci a historici.


Holding on to Jah booklet   Dokument detailně popisuje historii Jamajky, reggae hudby a rastafariánského hnutí, soustředí se i na důležitou roli, kterou pro hnutí hrají Marcus Mosiah Garvey a Král králů, následovník Šalamounovy linie, jeho císařská výsost Haile Selassie.

   Reggae je prostředek, jež předkládá historii a boj rastafariánů, stejně jako všech Jamajčanů, skrze hudbu a její texty. Přímé rozhovory s některými z největších reggae zpěváků a hudebníků (jež někteří již nejsou mezi námi) vyprávějí příběhy těžkých časů, příběhy o věcech, které museli snášet a často je překonávali jen díky své víře. Jde také o rastafariánské příběhy o policejní brutalitě, době strávené ve vězeních během níž bývali vystaveni nelidskému zacházení a fyzickému týrání. Film je svědectvím o jejich víře, jež často znamenala být odvržen vlastní rodinou a blízkými přáteli stejně tak jako společností.

   Rastafariáni s námi tak sdílí své vlastní příběhy, dále příběhy o spojení ideologie s rasta hudbou, která kombinuje místní a původní Africké rytmy, a nakonec i příběhy lidí jako Bob Marley, The Congos, Israel Vibration, Culture a dalších, kteří jejich pozitivní poselství rozšířili právě díky hudbě po celém světě.

   Film vezme diváky na cestu do srdce rastafariánského hnutí a ukáže jim, proč a z čeho povstalo. S jakou odvahou, houževnatostí a vírou toto hnutí vzrostlo a díky nimž i nadále vzkvétá. A že i přes všechny strasti a útrapy jimiž muselo projít, toto hnutí nadále roste a získává si nové a nové příznivce.

Režisér: Roger Landon Hall
Producent: Harrison Stafford
Autoři: Roger Landon Hall, Harrison Stafford

Účinkující: Prince Allah, Watty Burnett, Daniel Campbell, Don Carlos, Countryman (hvězda filmu Countryman), Albert "Apple" Gabriel, Joseph Hill, IJahman Levi, Cedric "Congo" Myton, Cecil "Skely" Spence, Leroy "Horsemouth" Wallace, U-Roy a další velikáni reggae hudby.

 Pokud chcete vědět více, sledujte www.holdingontojah.com

  Související články:


[Aktuální známka: 1,20 / Hodnoceno: 10x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera