Reggae a Ska >> Bob Marley - Noční směny

Bob Marley - Noční směny

Vydáno dne 30. 06. 2009 (5562 přečtení)
   Dnes chci pokračovat v představování zvláštností při turné roku 1976, na kterém jsem se poslední dobou zasekl.


Bob Marley - Beacon Theatre   Původně jsem chtěl psát o mém nejoblíbenějším koncertu z celého tohoto turné z Newyorského Beacon Theatre, kde mimojiné hrál Bob čtyři dny po sobě. Archivováno je však jen jediné vystupení z 1.5., nenašel jsem proto potřebné informace, abych mohl sestavit kompletní článek. Nevadí, časem určitě na něco narazím. Přesto se o něm alespoň zmíním.

   Při pohledu na tracklist tohoto koncertu si každý jistě všimne skladby "Night Shift". Tato skladba má svůj původ v roce 1966 kdy Bob odcestoval z rodné Jamajky za matkou, ale také za prací do města Dellaware ve Spojených Státech Amerických. Bob tam totiž pracoval jen na nočních směnách v továrně Chrysler, kde jmenovanou skladbu také napsal.  Původně se jmenovala "All Night" (často na reedicích pozměněno na "All Right") a  byla vydána v roce 1972 jako singl z Black Ark studia za spolupráce Lee Perryho. O čtyři roky později vyšla na albu Rastaman Vibration. Bob trošku pozměnil sloky a přejmenoval ji na "Night Shift".

   Na živém vystoupení se tato skladba (stejně jako balada "Johny Was") objevila pouze dvakrát. Poprvé ji zahrál na úvodním koncertu tohoto turné v Upper Darby (článek č. 81 na webu robertnestamarley.wbs.cz) a podruhé a bohužel naposledy v mém velmi oblíbeném Beacon Theatre v New Yorku (1.5.) a z něho jsem vložil ukázku zmíněné skladby.

   Jediný rozdíl mezi těmito dvěma později zcela neznámými skladbami je ten, že k skladbě "Night Shift" se Bob později ještě jednou vrátil. Její záznam můžete nalézt ještě na archívu studiové zkoušky v Miami (článek č. 41 za zmiňovaném webu, kde je tato skladba také k poslechu).

Bob Marley & the Wailers - Beacon Theatre

   Obě fotografie jsou z Beacon Theatre NY. Na první z nich má Bob triko k propagaci alba Natty Dread, čož mi přijde vůči nově vydanému albu Rastaman Vibration zcela nepochopitelné. Zmiňuji to také jen tak pro zajímavost. 


 
Váš Eboko

  Související články:


[Aktuální známka: 1,78 / Hodnoceno: 9x ]Autor: Eboko | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera