Reggae a Ska >> Bob Marley - Blackman Redemption

Bob Marley - Blackman Redemption

Vydáno dne 01. 02. 2010 (4189 přečtení)
   O albu Confrontation (na kterém tato skladba vyšla) jsem už kdysi psal, a myslím dosti. Přesto však ne k této skladbě, tedy mimo toho, že zazněla na Reggae Sunsplash v Montegu bay . Dále jsem se o ní už vůbec nezmínil, dnes se to pokusím napravit.


Black Ark Yard   V této písni Bob zpívá o černošském spasení které má za důsledek narození následovníka z rodu krále Davida , skrze rod Šalamounův... Jak jste jistě poznali, jedná se o typicky rastafariánskou píseň která oslavuje Haile Selassieho I. jako spasitele světa.

   Singl téhle skladby byl k sehnání pouze na Jamajce a světlo světa spatřil v Black Ark Studiu Lee Scratch Perryho, se kterým Bob v roce 1978 chvilku spolupracoval. Výsledkem byl zmíněný singl (A strana: "Black Man Redemption" – B strana: "Black Man Redemption Dub") a také skladba "Rastaman Live Up".

    Bylo celkem jasné, že jamajské publikum mohlo tuto skladbu společně se skladbou "Rastaman Live Up" očekávat, Bob proto výsledek své práce uvedl na dnes již klasickém festivalu v Montegu Bay 7.7.1979.

   Poté se ale na skladbu na nějaký čas zapomnělo. A to až do doby než byla v roce 1983 vydána na desce Confrontation, kde ji můžete nalézt v komerční podobě a odkud jí skoro všichni znáte.

   Jak ale zní originál? Takto! Montego Bay '79: http://www.mediafire.com/?it3jkmlzywe a nebo Singl '78: http://www.mediafire.com/?n0zgrmmjtmj. Přeji příjemný poslech.

Váš Eboko

  Související články:


[Aktuální známka: 1,00 / Hodnoceno: 2x ]Autor: Eboko | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera