Životopisy >> Addis Pablo kráčí v otcových stopách

Addis Pablo kráčí v otcových stopách

Vydáno dne 11. 02. 2012 (5378 přečtení)
Addis Swaby se narodil v New Jersey roku 1989 rodičům Karen Scottové a Horaci Swabbymu, známému spíše jako Augustus Pablo. Mládí strávil po boku svého otce v Rockers International Home studiu.

Addis PabloJeho otce znal svět jako muže jež do reggae hudby přinesl svůj jedinečný styl hraní, ve spojení s použitím nástroje do té doby považovaného za dětskou hračku, s melodikou. Ačkoliv nebyl prvním kdo se o využití melodiky v reggae hudbě snažil, díky svému umu a podání hry na tento nástroj se dostal do popředí právě on. Avšak byl známý nejen jako hudebník, ale také jako producent, který ukázal světu několik opravdu skvělých zpěváků. Jedním příkladem za všechny může být Hugh Mundell.

Nejspíše právě díky tomu, že trávil Addis s otcem ve studiu a kolem něj tolik času, byl jím a jeho tvorbou velice ovlivněn a když nastal čas, rozhodl se vydat v jeho stopách. Odvážný krok od mladého umělce, vzhledem k tomu co všechno jeho otec dokázal. Mladý Pablo si však věří. Nejen díky tomu jaké hodnoty mu vštěpovala jeho matka, ale i díky tomu, že mu otec až do své smrti předával vědomosti získané během jeho kariéry.

Addis si ke splnění svého snu vybral za partnery své přátele z vyšoké školy, kteří s ním sdíleli touhu a vizi vlastní hudební tvorby. Další společnou vizí bylo vlastní nezávislé studio, které by umožňovalo nejen jim, ale i mladým začínajícím umělcům zdokonalovat se. Vzniklo tak One Motion Studio a spolu s ním i One Motion Music.

Cílem mladého Pabla je hrát na melodiku stejně jako jeho otec, nebo bude-li to možné i lépe. Avšak vzhledem k dosavadním ohlasům na dílo jeho otce říká, že to bude ještě dlouhá cesta než svůj um dotáhne na takovou úroveň jako právě jeho otec coby průkopník využití melodiky v reggae a dub music. Chce však pokračovat a oporou mu při tom určitě bude i víra, kterou se svým otcem taktéž sdílí. Víra rastafariánská.  Související články:


[Aktuální známka: 1,00 / Hodnoceno: 4x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera