Vydáno dne 28. 03. 2011 (5160 přečtení)
Slovo Dub prý znamená něco jako "předělat" či "přepracovat" a to je to, co člověk dělá je-li nutné provést změny. A je to také to, co Breath alias The Dubber dělá zhruba od svých třinácti let.
Již více jak dvě desetiletí tenhle Washingtonský rodák spojuje zvuky funku, rocku, reggae a hip-hopu do jedinečné hudební "směsi". Tenhle jeho "inovativní" duch se v něm prý probudil díky jeho cestám a zkušenostem. A hlavně prý díky jeho práci v Los Angeles, kde v letech 1988 - 1997 psal, hrál a nahrával s nejlepšími muzikanty místní rockové scény. Některé z jeho projektů si vysloužily pozornost nahrávacích společností jako
MCA,
A.M a
Geffen Records. Bohužel všechny tyto projekty nakonec prý všem přišly až příliš experimentální a byly nakonec odmítnuty.
Někdy kolem roku 1994 prý začal přemýšlet o svém životě, své hudbě a svém vztahu k Nejvyššímu. Strávil pět let hledáním svých kořenů a objevováním Pravdy. Po letech tvorby agresivního hardcore rocku spolu s další prací zaměřenou na hip-hop zatoužil po zvuku funku a duchovního roots reggae. Tyto styly si zamiloval a uvědomil si, že konečně našel to, po čem toužil.
Ačkoliv se snažil o pozitivní přístup a určitou úroveň, stále cítil že jeho hudbě něco chybí. Prý se dokonce hodně modlil k Nejvyššímu, aby mu pomohl. Odpovědí byla revoluce.
Revoluce pokračovala, Breath se stal v roce 1994 členem
The Dubbers of King Selassie I. Skupina se skládala ze dvou básníků,
Brother Racka a
Lorda King Davida, vokalisty
Brother Regis Bella a rytmické sekce s
Ras Goochem na bicí,
Prince Pepem na baskytaru a
Breathem a jeho kytarou. Tohle hudební uskupení, jak již jeho název napovídá, přinášelo skrze svou hudbu rastafariánské vize a poselství.
Společně strávili několik let hraním v klubech a na festivalech v Los Angeles. Navíc díky organizaci
The First Church of Rasta in South Central, LA založili i jednu pravidelnou akci nazvanou
The Fine Arts Workshop. Díky téhle akci, která probíhala každý pátek, měli členové kapely možnost zdokonalovat své schopnosti, protože zde pravidelně hráli s mnoha místními talentovanými reggae muzikanty.
V roce 1997 dostali možnost zahrát si na východním pobřeží Spojených států. Sbalili se a vyrazili do Washingtonu, kde od září 1997 do února 1998 zahráli na zhruba jedenadvaceti akcích. Avšak jak šel čas, optimismus se pomalu vytrácel stejně tak jako ubývalo peněz až se nakonec skupina rozpadla. Nahráli i jedno album,
"Sufferer's Party", jež však nikdy nevyšlo.
Breath se cítil sám. Mnozí lidé, kteří slyšeli jejich kapelu říkali:
"Vaše kapela byla skvělá, ale předběhla dobu". Breath si pak uvědomil, že vlastně nemá co ztratit a tak se rozhodl "se svým příběhem a svou kytarou" pro sólovou dráhu. Od té doby jej svět zná pod jménem
The Dubber.