Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 145 nalezených)
Vydáno dne 30. 06. 2012 (3161 přečtení)
Nanny byla na počátku 18. století jedním z Maroonských vůdců, podobně jako Cudjoe či Quaco. Patřila, stejně jako oba jmenovaní vůdci, ke kmeni Ashanti. Byla známou pro své výborné vůdčí a vojenské schopnosti, ale i pro své odhodlání a to jak mezi Maroony tak na mezi britskými osadníky a vojáky. Pro Maroony se stala symbolem jednoty a síly, snažila se totiž sjednotit Maroony a jejich postup v boji s Brity.
Vydáno dne 20. 06. 2012 (3658 přečtení)
Být vybrán jako kandidát na povýšení je obrovské privilegium. Ačkoliv je zřejmé, že válka s sebou nese smrt, vede tato smrt k zachování života ostatních; aby přežila generace a národ či lid tak mohly zesílit. Toto vše pramení z historie.
Vydáno dne 29. 05. 2012 (4160 přečtení)
Těší mne zejména to, že práce této konference byla věnována čistě náboženským a duchovním záležitostem a byla prostá jakýchkoliv politických úvah.
Vydáno dne 19. 05. 2012 (3913 přečtení)
V roce 1934 začal v Etiopii svou činnost Boy Scout Movement. Hlavním jeho cílem bylo podobně jako u jiných podobných světových organizací a hnutí předávat mladým vědomosti, odvahu, cit, ale i morální hodnoty, coby dědictví našich předků. V podstatě jde o trénink, který kromě vědomostí rozvíjí vědomosti, charakter, osobní disciplínu, lásku k bližním a vůbec všemu stvoření zvířata nevyjímaje.
Vydáno dne 07. 05. 2012 (5165 přečtení)
Určitě znáte píseň Buffalo Soldiers od krále reggae, Boba Marleyho. Nepátrali jste někdy po informacích, kdo že to ti "Buffalo soldiers" byli? Pokud je Vaše odpověď prosté "Ano", pak právě v tomto článku Vám přinášíme vysvětlení.
Vydáno dne 18. 03. 2012 (4818 přečtení)
Po druhé světové válce potřebovala Velká Británie pracovní síly pro obnovu válkou zničeného průmyslu. A nejjednodušší cestou se zdálo být otevření vlastních hranic pro všechny, kteří žili na území Commonwealthu. A tak se během padesátých let do Anglie dostalo mnoho lidí z Karibiku, včetně Jamajky. Na mnoha místech však byli lidé přímo najímáni na určitou práci, na Jamajce nikoliv.
Vydáno dne 04. 03. 2012 (4615 přečtení)
"Rekultivace africké identity se vyvinula do celosvětového kulturního, náboženského a politického hnutí." Nejznámější tváří rastafariánského hnutí byl, je a bude bezpochyby Bob Marley. Přesto hnutí, které má více než jeden milion příznivců, "není o zpěvu reggae," říká Jake Homiak, kulturní antropolog v Národním muzeu Smithsonian museum of Natural History. "Je to nesmírně hluboká zakořeněná touha po návratu ke svým kořenům."
Vydáno dne 01. 12. 2011 (5437 přečtení)
Prvním místem, kde se Češi mohli setkat s Etiopií (tehdy Habeší) byla Kniha Knih, Bible. Avšak nebyla jediným místem. Tím dalším byly spisy z cest Cosmy Indikopleusta, mnicha ze sinajského kláštera, rodáka z Alexandrie (někdy kolem roku 535 našeho letopočtu).
Vydáno dne 16. 11. 2011 (5549 přečtení)
Termín Nyahbinghi byl poprvé užit jako označení pro kult v oblasti Jižní Ugandy a Severní Rwandy někdy kolem roku 1700. První misionáři a antropologové tyto Ugandské/Rwandské kulty takto pojmenovali údajně proto, že byly založeny na uctívání bohyně či ducha jménem Nyabinghi. K uctívání sloužil tanec stejně dobře jako náboženské seance.
Vydáno dne 09. 11. 2011 (4332 přečtení)
Alvin "Kojo" Brown, respektovaná osobnost Jamajské rastafariánské komunity, zemřel ve středu minulý týden v nemocnici University of West Indies ve věku nedožitých sedmdesáti let. Jeho syn médiím sdělil, že zemřel na těžký zápal plic a následné komplikace den po přijetí do nemocnice.
Vydáno dne 24. 09. 2011 (4901 přečtení)
Již jsme Vám přinesli informace o rastafariánských řádech, významných osobách, důležitých dnech, o bubnech, o jejich mluvě a chvalozpěvech, stejně jako o mnohých rastafariánských starších. Nějak nám při tom všem vypadlo jedno téma a to samotná setkání. Pusťme se tedy do toho.
Vydáno dne 07. 09. 2011 (4958 přečtení)
Jelikož si Christopher Woodson odmítl kvůli práci ostříhat své vlasy, firma Botetourt County company jej nepřijala do pracovního poměru. Christopher se s tím všam nesmířil a žaloval budoucího zaměstnavatele. Soud mu přiznal odškodnění ve výši 30.000 dolarů.
Vydáno dne 12. 04. 2011 (6004 přečtení)
Rastové nevymysleli jamajské nářečí Patwa. To vzniklo přirozenou cestou spolu s tím, jak na Jamajku přicházelo stále více cizinců z různých koutů světa - Britů, Španělů, Indů a také Afričanů. Obyvatelé Jamajky tak přišli do styku s jejich rodnými jazyky a právě tyto jazyky je následně ovlivnily.
Vydáno dne 04. 04. 2011 (3138 přečtení)
Kapitola 1 , jež nese název "Příběh mého dětství". Můj otec, Jeho Výsost Ras Makonnen, byl synem Princezny Tanagna Warq, dcery velkého krále Sahla Sellasse ze Šoa. Jeho otec byl Dejazmač Walda Mika'el Walda Malakot z Doby a Muž ze šlechty. Narodil se na první Genbot 1844 (= 8. Květen 1852) v místě nazvaném Darafo Maryam v oblasti Gola. Ras Makonnen zůstal se svým otcem asi 14 let; to bylo, samozřejmě, v době, kdy byl Menelik II, syn Makonnenova strýce Krále Hayla Malakot, ještě jen Králem ze Šoa. Jeho otec, Dejazmač Walda Mika'el, jej pak vzal k Menelikovi a pravil: 'Ať můj syn, potomek tvé tety, vyrůstá s tebou ve tvém paláci'. A Menelik učinil Makonnena svým zvláštním společníkem - nehledě na náhodný fakt jejich rodinných vazeb.
Vydáno dne 15. 01. 2011 (3063 přečtení)
Kromě toho Jsme se čas od času setkali s určitými obtížemi, vnitřními i vnějšími, které byli šířeny domorodci nebo cizinci a které představují překážky pro Naši práci v oblasti inovací. Bylo tedy nezbytné provádět vše trpělivě, aby se zabránilo pozdvižení, krveprolití a kmenovému rozdělení.