Vydáno dne 06. 03. 2011 (5925 přečtení)
Velice populární jamajská roots reggae kapela sedmdesátých let. Její jádro tvořili Albert Griffiths (kytara a zpěv), Clinton Fearon (kytara a zpěv) a Dallimore Sutherland (baskytara a zpěv).
Vydáno dne 26. 02. 2011 (5531 přečtení)
V jistém smyslu je příběh Musical Youth velmi podobný příběhu Jackson Five. V podstatě všechno začalo tak, že si otec dvou členů pozdější kapely všiml mimořádného hudebního nadání svých dětí.
Vydáno dne 18. 02. 2011 (7136 přečtení)
U-Roy, známý také jako the Originator, nebyl prvním DJ'em jak se často říká. Byl však tak výrazný a jedinečný, že strhl v podstatě všechnu pozornost na sebe a navždy změnil jamajskou hudební scénu.
Vydáno dne 29. 01. 2011 (6256 přečtení)
Rocky Dawuni, Ghanský zpěvák a muzikant, je již delší dobu hvězdou mezinárodního formátu. Poprvé jsme o něm například v Evropě mohli slyšet až ve spojení s organizací Playing for change do jejichž hudebního projektu se také zapojil (například zpěvem ve skladbě "War/No More Trouble" původně od Boba Marleyho). Organizace se snaží pomocí hudby sjednotit lidi na světě a navíc vyvíjí vlastní charitativní aktivity.
Vydáno dne 24. 01. 2011 (7908 přečtení)
Ikona ikon, legenda legend – to je Black Uhuru, hudební těleso s přesahem daleko, či spíše vysoko, nad pouhý rámec hudby. Za svou téměř čtyřicetiletou existenci prošlo mnoha personálními obměnami i návraty, které činí jeho „život“ velice dynamickým, avšak nejvýraznějším rysem je samozřejmě přínos pro světovou hudební klenotnici a pro šíření nadčasových myšlenek rastafariánského hnutí.
Vydáno dne 21. 01. 2011 (5056 přečtení)
Dub přišel do jamajských studií v šedesátých letech. Dub verze skladeb vznikaly původně v podstatě z ekonomických důvodů. Nebylo třeba, aby muzikanti přišli znovu do studia a něco nahráli. V podstatě je to experimentování s původním záznamem se snahou vytvořit něco nového.
Vydáno dne 18. 01. 2011 (5227 přečtení)
Od 1. dubna 2011 vstoupí v platnost změna registrace rostlinných léčiv podle Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2004/24/ES ze dne 31. března 2004. Bude znamenat praktický zákaz prodeje tradičních rostlinných léčiv, respektive bude nutné jejich nové schvalování podle současných předpisů pro chemická léčiva? Situace zdaleka nebude tak "horká". Pořád tu zůstane možnost deklarovat tyto prostředky jako potravní doplňky a pod. Změna se dotkne především tradičních prostředků čínské a ajurvédské medicíny. Přinášíme vám mimo jiné i plné znění zmíněné Směrnice a těšíme se na vaše názory.
Vydáno dne 15. 01. 2011 (3135 přečtení)
Kromě toho Jsme se čas od času setkali s určitými obtížemi, vnitřními i vnějšími, které byli šířeny domorodci nebo cizinci a které představují překážky pro Naši práci v oblasti inovací. Bylo tedy nezbytné provádět vše trpělivě, aby se zabránilo pozdvižení, krveprolití a kmenovému rozdělení.