Zemřel rádce začínajících kapel Kojo Brown

Autor: [přejato] <info(at)onelove.cz>, Téma: Rastafari, Vydáno dne: 09. 11. 2011

   Alvin "Kojo" Brown, respektovaná osobnost Jamajské rastafariánské komunity, zemřel ve středu minulý týden v nemocnici University of West Indies ve věku nedožitých sedmdesáti let. Jeho syn médiím sdělil, že zemřel na těžký zápal plic a následné komplikace den po přijetí do nemocnice.


Alvin Kojo Brown   Kojo se narodil v Kingstonu a rastafariánskou víru přijal během svého pobytu  ve Velké Británii. Po návratu domů se zapojil do činnosti v rámci rastafariánské komunity a stal se blízkým přítelem a spolupracovníkem lidového filozofa Mortima Planna.

   Ačkoliv Vám jeho jméno nejspíše nic neříká vězte, že jeho vliv sahal i poměrně hluboko do jamajského hudebního průmyslu. Dle Jamaican Gleaner totiž pracoval jako jakýsi poradce začínajících kapel. Stál mimo jiné u zrodu kapely Black Uhuru. Určitě znáte skladbu "Guess who's comming to dinner" od zmíněné kapely. Tuto skladbu kapela vytvořila právě jako poctu Kojovi.

   Mimoto jste Koja mohli vidět i v dokumentu Heartland Reggae z roku 1978, zaměřeném hlavně na One Love Peace koncert v Kingstonu téhož roku.

   Kojovým největším přínosem byla práce pro rastafariánskou komunitu. Byl členem řádu Nyahbinghi a taktéž Etiopské ortodoxní církve. Doprovázel Planna na jeho "misi" do Velké Británie v roce 1970 a například v loňském roce se zúčastnil Rastafari Studies Conference na University of West Indies.

    Kojo patřil k těm, kdo se snaží o to zlepšit svět. Rozloučení s ním proběhne na konci listopadu. Odpočívej v pokoji.


Zdroj: Jamaica Gleaner