Rastafariánský dar škole

Autor: mr3ska <info(at)onelove.cz>, Téma: Informační, Vydáno dne: 16. 04. 2009

   Tento text je jedním z těch, ze kterých mám opravdu radost. Je to určitý důkaz, že jednotlivé rastafariánské skupiny si vzájemně pomáhají a také se snaží rozšířit obzory druhým.


Each... Teach...   Na poslední pátek "Měsíce černošské historie" dostali zaměstnanci a studenti Deane-Glasford Primary School darem deset knih věnujících se historii "černého" lidu. Jejich dárcem je jeden z rastafariánských řádů, The Rastafari Nyahbingi Theocracy Order. Byl to příspěvek do sbírky místní knihovny.

   Tento dar předal Ras Iya osobně do rukou Heather Fergus-Morrisové a knihovnice Idety Williamsové ve škole v St. Peter’s Parish, St. Kitts.

   Ve svém projevu pro Sun St.Kitts/Nevis uvedl Ras Dabo Denny, že tento příspěvek byl opravdu v rámci projektu "Měsíc černošské historie". Také uvedl, že The Rastafari Nyahbingi Theocracy Order přispívá k výuce již cca čtrnáct až patnáct let a tento rok nebyl žádnou výjimkou. Také dodal: "jsme hrdí na to, že knihovna Deane-Glasford Primary School vlastní tyto knihy".

   Knihy dokonce nepořídila místní Nyahbinghi komunita. Knihy zaslali američtí bratři jako podporu "Měsíce černošské historie" a jeho dalších aktivit.

   Ředitel Deane-Glasford Primary School, E. Patrick-Leader, velmi ocenil tento dar a řekl, že i tento dar pomůže zvýšit jistou hodnotu místní knihovny. prý by byl rád, aby knihovnu mohli využívat i studenti, kteří školu opouštějí.

   Dodatek: Některým z Vás ono "St.Kitts" něco říká. Pokud však netušíte pak vězte, že se jedná o ostrovní stát, respektive federaci "Saint Kitts and Nevis". Více můžete najít třeba na Wikipedii.


Zdroje dat: google.com