Životopis Phyllis Dillonové

Autor: mr3ska <info(at)onelove.cz>, Téma: Životopisy, Vydáno dne: 21. 05. 2005

Phyllis je rodačka z Kingstonu na Jamajce, avšak žila v Lintonu (St.Catherine). Zde také začala zpívat ve škole a později i v místním sboru v kostele.

Phyllis DillonPozději též se skupinou Vulcans. Tato skupina našla uplatnění po celé Jamajce. Jednou s Vulcans vystoupili také v Kingstonu a zde ji zaslechl muž jménem Lyn Taitt. Ten navrhl Duke Reidovi ať si ji poslechne (tehdy jí bylo 19 let).Taitt byl tou dobou Reidův hudební aranžér. Phyllis s Reidem podepsala smlouvu v roce 1965.

Její hlas v rocksteady ještě více vynikl a po přidání špetky popu vytvořily tyto prvky komplexní celek. Prvním dílkem Phyllis byla balada "Don't stay away" (v roce 1966) a ta nezůstala nepovšimnuta ba naopak. Zasloužila se o velký úspěch své autorky. Phyllis se však také proslavila duety s jinými umělci jakými byli například Alton Ellis a také Hopeton Lewis. Mezi její nejpopulárnější duety patří "Right track", "Love the one you're with" a "Love is all i had". Ze sólových skladeb uveďme alespoň "Perfifia", "Don't touch me tomato" a "Nice time". Stala se nekorunovanou královnou rocksteady.

V prosinci 1977 odešla z Jamajky do New Yorku. Údajně potřebovala "změnit vzduch". Zprvu pracovala kde se dalo, ovšem jen do doby než si našla práci v bance. Svou dovolenou využívala k tomu, aby dvakrát ročně zajela na Jamajku nahrát nějaké skladby pro Reida a jamajské kluby. O něco později začala všechen svůj čas dělit již jen mezi rodinou a prací v bance.

Když se jí v 90. letech povedl návrat na hudební scénu tak u ní lékaři zjistili rakoviné buňky. Dlouho s tou to nemocí bojovala, avšak nakonec dne 15.dubna roku 2004 zemřela ve svém domě na Long Islandu.